Bylo to ve čtvrtek 19. února v Davli na Praze-západ, kde se v blízkosti Vltavy muž chystal skočit z mostu na silnici pod ním. Hlídce policistů z Hradištka se podařilo úspěšně zasáhnout právě díky pomoci dvojice mužů z auta, které projíždělo po mostě. Oba hlídce přispěchali na pomoc – zabránit hrozícímu tragickému následku, připomněl dramatické momenty Zdeněk Chalupa z oddělení tisku a prevence územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih.

O tom, jak moc tahle pomoc byla potřebná, svědčí slova ředitele územního odboru Stanislava Vondráka v textu poděkování: hovoří o nesnadném zásahu policejní hlídky, jež při záchraně lidského života musela řešit složitou situaci. Oceňuje současně, že právě včasnou pomocí pohotových svědků se tragickému následku podařilo zabránit.

Policisté předali písemné poděkování mužům, kteří pomohli zachránit lidský život.Zdroj: Policie ČR

„Vaše jednání vnímáme velmi pozitivně, neboť se s obdobnými případy a přístupem občanů v poskytnutí pomoci policistům, ale i druhým lidem, setkáváme při naší službě veřejnosti ojediněle,“ konstatoval Vondrák. Mluvčí Chalupa pak za sebe dodal, že správného muže nedělají mužem slova, ale především jeho činy – a právě to se naplnilo.