Z cyklotras nechá kraj vyznačit odbočky ke svým příspěvkovým organizacím se zajímavou nabídkou pro návštěvníky, ať už jde o muzea, galerie, technické památky či muzea a přírodě neboli skanzeny. Těchto „nových“ cílů nabídne cyklistům 46 – přičemž správci objektů by měli mít na paměti, aby cyklistům nabídli to, co je potřeba; třeba kolostavy nebo možnost posezení.

Vyjížďky za obdivováním půvabů středních Čech nejen obyvatelům metropole, ale i kolařům, kteří oblast nemohou znát tak dopodrobna jako místní (přičemž půjčovny potvrzují, že o výlety na kolech má v sezoně zájem i značný podíl zahraničních návštěvníků), by v létě měly také usnadnit úpravy žlutého značení tras pro cyklisty na pomezí Prahy a Středočeského kraje. Cílem je zajistit lepší a zřetelné propojení tras v hlavním městě s těmi středočeskými pomocí značení podél současných komunikací; nejedná se tedy o budování spojovacích stezek, ale o vyznačení tras na nynějších silnicích. I tak by se nemělo jednat o skromnou akci: je na ni připraveno 300 tisíc korun.

Cyklisté se také mohou těšit na vybudování nových úseků cyklostezek, tedy komunikací, které jsou určen především právě pro jezdce na kolech či na in-line bruslích. Z těch nejvýznamnějších, které by měly být letos dokončeny, jde o nové úseky Labské cyklostezky na Mělnicku, na Příbramsku o Krčínovu cyklostezku Sedlčany – Prčice a na Berounsku o spojnici Tlustice – Žebrák. Na Mělnicku by výletníkům na kolech měla posloužit také nová lávka pro cyklisty a pěší v Lužci nad Vltavou, byť užitek má přinášet zejména místním.