Kladenský deník oslovil správce i obyvatele ubytovny, zda se informace, které zveřejnil server Romea.cz, zakládá na pravdě. "Je to skutečně tak. Minulý týden se u mě objevili dva muži, jeden Rom a jeden bílý. Nabídli mi odměnu 50 tisíc korun za to, že budu volit ANO a stejně tak, že mi dají peníze pro obyvatele ubytovny, abych je za hlasy pro ANO vyplatil. To jsem odmítl a poslal je pryč. Lidem z ubytovny jsem to raději ani neříkal. Vše jsem okamžitě nahlásil mojí vedoucí Haně Jouglové z Romodromu a ta to projednala s ředitelem Nikolou Taragošem z Romodromu. Ti mi nařídili, abych to šel nahlásit na policii, a to jsem také udělal," potvrdil správce ubytovny Mexiko.

Voliči v kladenské základní škole v Doberské ulici.
Kladno hlásí volební účast 55,7 procent

Oslovení obyvatelé ubytovny prohlásili, že jim nikdo úplatek žádný úplatek nenabízel. "Nikdo tu nebyl. Nikdo nám žádné peníze nenabízel. My šli volit i beztoho a dobrovolně. Kdyby nám někdo peníze dával, bylo by to fajn," řekla v legraci obyvatelka Mexika Eva Hanlová. Její slova potvrdili i další oslovení z ubytovny jako Eva Pokutová, Jan Pokuta, Daniel Pokuta, Lukáš Hájek i jeho, na lůžko upoutaná, manželka Eva.

Policie už se opravdu případem zabývá. „Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o možném kupčení s hlasy na jedné z ubytoven ve Slaném. V současné době provádíme standardní šetření pro podezření z maření průběhu voleb. Zatím probíhají úkony trestního řízení proti neznámému pachateli,“ sdělila v sobotu dopoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Reakci hnutí ANO 2011

„Hnutí ANO se od této kauzy distancuje. Působí to na mě tak, že někdo tyto informace vypouští proto, aby Hnutí ANO záměrně poškodil ve volbách. Navíc si nemyslím, že by někdo z Hnutí ANO toto podstoupil. Nikomu z našich lidí to určitě nestojí za to,“ sdělila v sobotu odpoledne Romana Fišerová, krajská manažerka Středočeského kraje Hnutí ANO.

Podobná informace o možném kupčení s hlasy se ve Slaném objevila také při krajských volbách v roce 2018 a stejně tak při komunálních volbách v roce 2014. Tehdy vrhli stěžovatelé stín podezření na romské obyvatele bytovek v místní části Trpoměchy, kteří měli být mužem z majority upláceni tisícovkou, aby ovlivnili výsledky voleb. I tehdy se případy zabývala policie, přičemž podezření se nikdy nepotvrdilo.