VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové letos vybrali rekordní sumu peněz

Střední Čechy - Tříkrálová sbírka 2017 v Kutnohorsko-poděbradském vikariátu byla rekordní! Vybraná částka překročila 600 tisíc korun. Letos se koledovalo se 162 pokladničkami v celkem 71 obcích, městech a městských částech. Zapojili se ochotní koledníci, kteří překonali i velký mráz provázející letošní sbírku a vybrali dosud nejvyšší částku.

20.1.2017
SDÍLEJ:

Tříkrálová sbírka. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

"V Kutnohorsko-poděbradském vikariátu dárci přispěli celkem 617.294 korun, což je o 53.834 korun více než v loňském roce. Z toho v Kutné Hoře částka činila 154.687 korun," uvedla Zdislava Nováková, koordinátorka Tříkrálové sbírky.

Výtěžek sbírky bude z větší části využit na dobudování Střediska Na Sióně a z části na služby pro osoby se zdravotním handicapem, na aktivity pro rodiče s dětmi a odborný servis pro práci dobrovolníků v nemocnicích a zařízeních sociální péče.

Více peněz i ve Vlašimi

Radost mají také ve Vlašimi na Benešovsku. Již po šestnácté tam Tříkrálová sbírka předčila očekávání organizátorů. Ve městě a okolí se podařilo vybrat neuvěřitelných 448.529 korun, což je o 27.026 korun víc než v loňském roce, kdy sbírka překonala předchozí maximum.

Do Farní charity Vlašim se vrátí 65 procent výtěžku sbírky. Patnáct procent vybraných peněz využívá na své projekty Arcidiecézní charita Praha, deset procent peněz putuje na pomoc potřebným do zahraničí. Pět procent podpoří celostátní projekty a zbytek pokrývá režii sbírky.

Čtěte také: Centrem Prahy prošel tříkrálový průvod s králi na velbloudech

Autor: Redakce

20.1.2017
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení