Sport v Kostelní Lhotě, to není jen fotbal, i když je bezpochyby místní jedničkou. K tréninkům a zápasům se scházejí také volejbalisté a volejbalistky. „Zatím nehrají žádnou oficiální soutěž. Věnuje se jim Lenka Greplová, která působila v nejvyšší domácí soutěži,“ říká předseda klubu Miroslav Štok, který patří mezi pořadatele letních oslav.

O volejbalu v Kostelní Lhotě bude možná časem ještě slyšet. V národním týmu už jeden místní rodák hrál. Mistr světa z roku 1966 a účastník olympiád v Tokiu (1964) a v Mexiku (1968) Josef Musil, zvaný Bulda. Slavný reprezentant zemřel v srpnu 2017.

close Deník na návštěvě. info Zdroj: DENÍK zoom_in Deník na návštěvě.

V letní sezóně pořádají své turnaje i místní nohejbalisté. Největší základnu má ale stále fotbal. „Aktuálně jsou aktivní oddíly přípravky, žáků, A tým a stará garda. Áčko je po nedokončené podzimní sezoně na 5. místě okresního přeboru, ale není jisté, jak vzhledem ke stávající situaci letošní ročník skončí a dohraje-li se alespoň jeho polovina, tedy původně podzimní část,“ dodává šéf sportovců.

O trochu veselejší je výhled na léto. Oslavy by se měly v místním sportovním areálu uskutečnit druhý nebo třetí srpnový víkend. Zápas by tam měli odehrát volejbalisté, fotbalisté áčka proti Sigi týmu a soupeře hledá i stará garda.