Krátce po vpádu ruských invazních vojsk na Ukrajinu společnost zaslala prostřednictvím své nadace 2 miliony korun na Sbírku pro Ukrajinu Paměti národa. Další finanční prostředky odešly na podporu nezávislého zpravodajství z místa konfliktu prostřednictvím grantové výzvy Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky s názvem SOS Ukrajina News.

„Útok Ruska na Ukrajinu vnímáme jako útok na principy svobody a demokracie, za kterými skupina Tipsport pevně stojí,“ vysvětluje důvody rozsáhlé pomoci generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Společnost ve středu 2. března otevřela velkou zaměstnaneckou sbírku, jejíž výtěžek půjde na konto Člověk v tísni Ukrajina, a kterou firma zčtyřnásobí. „Ke každé stokoruně přidáme další tři. Navíc každý zaměstnanec dostane dva dny placeného volna v měsíci na aktivity spojené s pomocí ukrajinským uprchlíkům,“ informuje vedoucí komunikace Václav Sochor.

Společnost se také rozhodla nabídnout ukrajinským uprchlíkům veškeré své volné ubytovací kapacity v Berouně. Navíc soukromá česko-anglická základní škola Via, kterou loni založila Nadace Tipsport, poskytne jednu třídu ukrajinským dětem. „To bude za předpokladu, že se mezi uprchlíky najdou školou povinné děti a ukrajinští učitelé,“ upřesnil Sochor s tím, že společnost též postupně kontaktuje všechny své zaměstnance ukrajinské národnosti a nabízí jim individuální pomoc.

Sázkové kanceláře Tipsport i Chance z kurzové nabídky už minulý týden, coby gesto solidarity, vyřadily zápasy všech ruských reprezentací a také velké ruské soutěže. Dnes z nabídky zmizely i soutěže běloruské. „Uvědomujeme si, že se tento krok našich klientů může dotknout a může je určitým způsobem omezit. Nedovedeme si ale představit, že bychom v tuto chvíli stáli stranou a tvářili se neutrálně,“ uzavřel Václav Sochor. Ve světě jde podle něj o ojedinělý krok.