Podle úterních údajů krajské hygienické stanice, které byly kvůli technickým potížím s elektronickou prezentací zveřejněny až v noci na středu, se naplnilo očekávání, že počet aktuálně nemocných v kraji může překročit hranici tisíce osob, Překročil – a to výrazně; hned o třetinu další stovky: úterní hodnota se vyšplhala na 1033.

Od pondělka podle evidence středočeských hygieniků přibylo 118 Středočechů s laboratorně prokázanou nákazou. Z celorepublikového hlediska je to zhruba desetina nových případů, což by přibližně odpovídalo podílu Středočechů na celkovém počtu obyvatel. Je však pravda, že na celostátní statistiky má výraznější vliv masivní šíření koronaviru v hlavním městě.

I v rámci kraje přibylo nejvíce nových odhalení v nejbližším okolí metropole – na Praze-východ a Praze-západ dohromady 48. Nejméně jeden čerstvý případ nicméně hlásí všechny středočeské okresy – přičemž nejpříznivěji na tom bylo Nymbursko: opravdu jen s jediným novým pacientem.

Celkově nejvíce zasaženým okresem je aktuálně Berounsko, kde nemocnost přepočtená na sto tisíc obyvatel dosahuje 110,96. Těsně nad stovku se ještě dostalo Příbramsko, a to s hodnotou 100,19. Příliš vzdáleny stovce nejsou ani Kladensko (97,42) a Praha-východ (92,85). Naopak nejpříznivěji je na tom dlouhodobě Rakovnicko (nyní 35,99); dále pak aktuálně Mladoboleslavsko (37,17), Nymbursko (43,05) a Kutnohorsko (43,78).

Od počátku pandemie, jež začala být sledována začátkem března, už krajská hygienická stanice ví o 3471 obyvatelích středních Čech, u nichž byla laboratorním vyšetřením nákaza koronavirem prokázána. Z nich se již 2412 lidí vyléčilo.

Úterní přírůstek počtu nakažených koronavirem:

- Praha-západ: 25
- Praha-východ: 23
- Kladensko: 18
- Kolínsko: 11
- Kutnohorsko: 10
- Mělnicko: 10
- Berounsko: 8
- Mladoboleslavsko: 5
- Rakovnicko: 3
- Benešovsko: 2
- Příbramsko: 2
- Nymbursko: 1

Zdroj: Krajská hygienická stanice Středočeského kraje