Tradičně pořádáme vyjížďku na starých kolech, která v rámci šestého ročníku vyšla na sobotu 2. září 2017. Touto vyjížďkou jsme měli - mimo jiné - možnost oslavit 200 let od vynálezu velocipedu - 12. června 1817. K tomuto výročí byla malá výstavka v místním Enapu, jehož zaměstnancům patří poděkování k zapůjčení výlohy.

Poděkování patří i Obecnímu úřadu Suchdol za příspěvek na tuto akci. Ještě bychom chtěli poděkovat všem, kdo finančními dary podpořili naši činnost, kterou děláme pro všechny spoluobčany, a také přátelům staré i nové techniky, kteří si mezi mnohými akcemi, které vycházely na toto datum, udělali čas a jeli s námi.

Na letošní ročník sice vyšlo dosti chladné počasí, ale i přesto jelo šedesát zúčastněných cyklistů. Letos jsme jeli celou původní trasu (mimo Borku), která se jela v - již legendárním - prvním ročníku: Dobřeň - Solopysky - Malenovice - Borek - Suchdol - Křížek - Vysoká - Dobřeň. Do Dobřeně jsme se vrátili prudkým sjezdem přes Druhou skálu, kde jsme jízdu ukončili u našeho patrona Floriána.

Navštívilo nás mnoho hostů, a to i následkem družby přátelskou výpomocí ve Třech Dvorech, kde jsme všechny zúčastněné na oplátku pozvali na naší vyjížďku. Přijeli hosté ze Starého Kolína, z Kolína + rodina Vacků (kteří už léta sbírají stará kola i oblečení), dále pan Škarka se svými známými, kteří vždy ochotně pomohou i poradí, a mnoho dalších starocyklistů. Všichni jsou nadšenci, kteří dovedou svým dobovým ustrojením inspirovat ostatní účastníky a doplnit dobrou náladu a atmosféru.

Vyjížďka trvala tři hodiny a zakončena byla u hasičské zbrojnice, kde bylo bohaté občerstvení - jídlo všech chutí, různé nápoje i napečené sladkosti. Celý den zakončila zábava, která trvala do ranních hodin.

Příští ročník se koná v sobotu 1. září 2018, sraz v 13.30 hodin u hasičárny v Dobřeni. Zveme všechny přátele historických kol!

Jiří Hásek, starosta hasičů

Reakce přátel z KolínaRádi bychom vám poděkovali za organizaci skvělé velocipedistické akce v Dobřeni. Naše poděkování je sice s menším zpožděním (za což se omlouváme), ale zato upřímné. Vaše akce je jedna z mála, která zve nás velocipedisty na jízdu ve stylu "sraz dobrých přátel".

Partička, co se zde sešla, byla super bez ohledu na věk účastníka, či stáří oře, na němž se jelo. Moc se nám též líbila organizace okružní cesty po okolních vsích, včetně doprovodného vozidla se zásobami proviantu pro posíleni organismu a také závěrečné posezení s občerstvením.