Vyplývá to z informací Barbory Schneeweissové ze středočeského policejního ředitelství, jež připomněla událost z 28. května. Tu označila za „realizaci v oblasti korupční trestné činnosti“, provedenou středočeskými kriminalisty odboru hospodářské kriminality. „Zadrželi pachatele, který požadoval a přijal úplatek,“ shrnula případ Schneeweissová.

Na pracovníka městského úřadu, který měl na starosti řešení přestupků v dopravě, upozornil policejní detektivy podnět, který dostali. Kriminálka pak ověřila, že dotyčný během uplynulých dvou měsíců požadoval od občana úplatek ve výši 30 tisíc korun. „Za ten pak měl v jeho prospěch ovlivnit výsledky přestupkového řízení,“ přiblížila Schneeweissová, jak byly karty rozdány. Jak vše bylo dojednáno ještě předtím, než měl být vynesen trumf v podobě balíčku bankovek.

Policii stačilo počkat, až se vše odehraje podle předem načrtnutého scénáře. Pak došlo na zmiňovanou „realizaci“. Kriminalisté zasáhli bezprostředně po převzetí úplatku – a podezřelého zadrželi přímo na úřadu s 30 000 Kč v kapse. A vlastně to ani nebylo překvapení. „Muž se obdobného jednání dopustil již v minulosti – a to na úřadu, kde pracoval dříve,“ poznamenala Schneeweissová.

Upozornila současně, že stíhanému hrozí citelný pobyt za mřížemi. „Trest odnětí svobody v trvání až 10 let,“ uvedla policistka, co je ve hře v případě odsouzení.