Rakovničtí zemědělci dělají pro region záslužnou práci nejen na polích, ale tvrdé bitvy dokáží svést i na vyjednávací půdě. Okresní agrární komora v Rakovníku pod vedením Jaroslava Mikoláše, který je zároveň jednatelem firmy Lupofyt Chrášťany, dokázala mimo jiné „vybojovat”, aby plánované nádrže u Senomat a Šanova mohli zemědělci využívat i pro závlahu polí, stejně tak chtějí prosadit výstavbu malých nádrží na potocích, jejichž výstavbu by dotoval stát.

Rakovnicko by mohlo mít nakonec i zastoupení v nejvyšších patrech agrární komory. Jaroslav Mikoláš byl totiž zvolen kandidátem představenstva Agrární komory České republiky, Miloslav Mánek je kandidátem do dozorčí rady Agrární komory České republiky.

„Věřím, že budeme mít nejnovější informace, a že se budeme moci aktivně podílet na tvorbě zemědělské politiky a tím pomůžeme zemědělcům našeho regionu,“ nechal se slyšet Jaroslav Mikoláš. Právě pod jeho taktovkou připravuje středočeská agrární komora ve spolupráci s Regionální komorou Severočeského kraje podklady a dokumenty dokazující, že Rakovnicko patří k nejsušším oblastem v republice. Nedostatek srážek pak způsobuje mimo jiné nízké výnosy.