Kraj tím reaguje na zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který letos schválili poslanci a jenž nařizuje, aby v rámci předem daných svátečních dnů měly obchody a obchodní centra od určité výměry prodejní plochy zavřeno. Zákaz se týká i 25. a 26. prosince letošního roku a 1. ledna 2017. Obchodní centra, kde bylo dosud možné léky i o svátcích obstarat, budou mít letos poprvé zavřeno a lidem by tak mohl vzniknout nový problém.

„Snažíme se tím vyjít vstříc občanů v případě, že budou akutně potřebovat léky. Zejména u dětí či starších osob je rychlá dostupnost medicínského prostředku podstatná a často se tím předejde budoucím závažnějším problémům. Takto budou mít lidé v celého kraje zajištěnu dostupnost léků," uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

„Velmi oceňuji, že vedení všech pěti nemocnic našlo způsob, jak potřebnou službu o svátcích zajistit. Všichni Středočeši můžou mít jistotu, že se v případě potřeby k lékům dostanou a že nebudou muset obíhat známé. Navíc se budou moci o medikamentu i jeho správného užívání poradit v lékárně s odborníkem," řekl náměstek pro oblast zdravotnictví Martin Kupka (ODS), jenž možnost nákupu léků v lékárnách oblastních nemocnic inicioval.

Lékárna Oblastní nemocnice PříbramProvozní doba o svátcích:
neděle 25. prosince 2016 od 8 do 12 hodin
pondělí 26. prosince 2016 od 8 do 12 hodin
neděle 1. ledna 2017 od 8 do 12 hodin

Ambulance pohotovosti budou lékárnou zásobeny základními nezbytnými léčivými přípravky na odpolední a noční provoz.

Otevřena bude v sobotu 24. prosince od 8 do 12 hodin také lékárna Dr. Max v Kauflandu v Příbrami.

Čtěte také: Obchodní řetězce i část nákupních center zavřou na Štědrý den v poledne