Podvodníci chtěli na sídlišti v Mělníku ošidit stařenku a slepce
Mělník - Před vánočními svátky se v Mělníku rojí podvodníci, kteří se opět zaměřují výhradně na seniory v pozdním věku nebo lidi s postižením. Nedávno zvonil na byt devadesátileté stařenky na mělnickém sídlišti na Podolí neznámý muž, oblečený v montérkách. S pohádkou, že si potřebuje zavolat, chtěl půjčit mobilní telefon.
Podle šéfa místních strážníků Ladislava Hošmánka seniorka podvodníkovi vyhověla. Až později zjistila, že ho sledovala při falešném volání. Na telefonu se totiž žádný hovor nezaznamenal.
Vzápětí žádal nezvaný návštěvník o další laskavost, chtěl půjčit tužku a papír. Když mu ani druhá finta nevyšla a seniorka ho do bytu nepustila, odešel. K žádným škodám ani napadení naštěstí nedošlo.
Podle varování, které příbuzní seniorky šíří na sociálních sítích, byl podvodník ve věku mezi čtyřiceti až padesáti lety dokonale připravený. Znal dokonce i jména dětí ženy, na níž se zaměřil.
Finta na nevidomého muže
Ve stejném dni o patnáct minut později se obětí lhářů málem stal nevidomý muž z dalšího sídliště na Slovanech.
Na začátku byl telefonát se zdánlivě dobrou zprávou: „Vezeme vám přeplatek ze stavebního spoření." Když ale návštěvníci dorazili na místo, žádné peníze pro muže neměli. Jen se mu chtěli vetřít do bytu a přesvědčit ho, aby změnil smlouvu.
Strážníci vyzývají Mělničany, aby při snahách podezřelých lidí dostat se k nim do bytu okamžitě volali linku 156. „Za poslední měsíc jsme zaznamenali přes deset podobných případů," připomněl ředitel Městské policie v Mělníku Ladislav Hošmánek.
Čtěte také: V Mladé Boleslavi řádil podvodník. Seniorku okradl o desítky tisíc