Končící jarní prázdniny na Kolínsku zapříčinily, že poslední únorový pátek byl v tamním společenském domě poprvé v sezoně bez společenského plesu. V sobotu se tam sešli na svém maturitním plese studenti ze školy mimo okres. Své šerpy tam převzali letošní maturanti dvou čtvrtých ročníků poděbradské multimediální školy, MMT4 a DNM4. 

A jak už se stává zvykem, bály sousedů bývají lehce jiné než domácích. Už po zahájení plesu vyhrávala nymburská skupina Capella, jediným vystupujícím byla kostýmovaná taneční skupina DSA Plaňany s jednou z maturantek ve svém středu a chybělo maturitní video.

Jinak ale tradičně ke svým spolužákům i rodičům promluvili zástupci studentů, stejně jako ředitel školy Zbyněk Lukavec. „Máte to štěstí, že maturujete v době, kdy škola slaví třicáté výročí svého založení, a třída DNM4 je první, co končí studium v tomto oboru,“ řekl šéf školy.

Tanečníkům hrála nymburská Capella

Pak už po červeném koberci nastupovalo více než třicet studentů třídy MMT4, aby z rukou své třídní profesorky Nicole Bumbery a ředitele školy Zbyňka Lukavce přebrali maturitní šerpy. Po posledním z nich následoval přípitek, společné fotografování a úklid sálu - a až poté nastoupila menší třída DNM4, kterou dekoroval třídní profesor Vojtěch Nehyba – a vše se opakovalo. Umělecké zaměření a možná budoucí velkou kariéru některých studentů dokládalo už nyní lehce extravagantní oblečení.

Následující volnou zábavu s Capellou narušilo jen o dvaadvacáté hodině losování hlavních cen tomboly a o půlnoci překvapení studentů spojené se zašlapáváním šerp pro štěstí u budoucí maturity.