Veřejnoprávní stanice reagovala na slova hejtmanky Jaroslava Pokorné Jermanové (ANO). Ta při rozhodování krajských zastupitelů o prodloužení placené spolupráce s Praha TV upozornila, že právě tato regionální televize je jediné médium, jež kraji umožňuje dostat středočeské dění na obrazovky v patřičném rozsahu.

„Česká televize se na nás dívá jako na příměstskou oblast Prahy,“ posteskla si hejtmanka. S poznámkou, že ve vysílání televize veřejnoprávní služby zaznamenávají střední Čechy 'propad' proti pozornosti věnované ostatním krajům – což Jermanová přičítá faktu, že střední Čechy nemají krajské město.

S takovýmto pojetím metropolitní oblasti však Česká televize nesouhlasí; odmítá, že by středočeský region stál z nějakého důvodu v pozadí. Plyne to alespoň z vyjádření mluvčí České televize Karolíny Blinkové k pozornosti věnované středočeskému dění v regionálním zpravodajství relace Událostí. „Zastoupení zpráv ze Středočeského kraje je obdobné jako u podobně velkých krajů (Moravskoslezský a Jihomoravský),“ uvedla Blinková.