Už ve středu hygienici zaznamenali vysoký přírůstek: 20 případů. Osm na Praze-západ, pět na Praze-východ, tři na Mělnicku, dva na Kladensku a po jednom na Berounsku a Kolínsku. Udržuje se tedy nárůst hlavně v nejbližším okolí hlavního města.

Na poplach ale středočeští hygienici nebijí. „Nové případy jsou jednotlivě rozprostřeny po kraji a nemáme žádné nové ohnisko,“ řekla Deníku mluvčí krajské hygienická stanice Dana Šalamunová. Ve čtvrtek se sice objevily zprávy o 30 lidech s pozitivním nálezem ve firmě na Mladoboleslavsku – to však podle ní byla fáma, jež se skutečností nemá nic společného.

Potvrzeny jsou naopak dřívější informace o chystaném zrušení všech zbývajících mimořádných opatření na Kutnohorsku a Čáslavsku. Přesně s takovým návrhem půjdou hygienici na páteční jednání krizového štábu v Kutné Hoře, protože ohnisko výskytu nákazy spojované s menší společností v Církvici je považováno za vyhaslé.

Šalamunová současně Deníku řekla, že hlavně na Praze-západ někteří z nových pacientů vzešli z prověřování kontaktů účastníků párty v hudebním klubu Techtle Mechtle na pražských Vinohradech. Tam se nákaza od jedné z návštěvnic rozšířila tak, že to ochromilo fungování hned několika sportovních oddílů. I díky tomu událost vyvolala mimořádnou pozornost. Stejně jako následnými zjištěními, že počet nakažených spojovaných s tímto ohniskem dosahuje již 98 – k čemuž údajně mělo přispět i společné pití brčkem z jedné nádoby.

Nejvíce nakažených je ve středních Čechách aktuálně na Praze-západ se 45 nynějšími pacienty; nemocnost přepočtená na sto tisíc obyvatel dosahuje hodnoty 30,82. Kutnohorsko hlásí 42 nakažených, avšak vzhledem k nižší lidnatosti se tamější nemocnost vyšplhala na 55,73. Mělnicko má 34 nakažených a nemocnost 31,38. Jediným středočeským okresem bez pacienta s koronavirem je nyní Rakovník. Minimální počty dále hlásí Mladoboleslavsko (1), Příbramsko (2) a Benešovsko (4). S nákazou koronavirem má od počátku pandemie osobní zkušenost již 1464 Středočechů. Z nich se již 1221 vyléčilo; 25 z lidí s pozitivním testem v kraji zemřelo.