Už před více než měsícem kraj zveřejnil na svém webu zprávu o tom, že byla zbavena funkce pracovnice pověřená řízením, vést zařízení dostal dočasně za úkol ředitel Domova seniorů T. G. Masaryka v Berouně Ondřej Šimon.

Prověřování se podle slov Heřmanové týká mimo jiné hospodaření i zvěstí o údajně nestandardním zacházení se zaměstnanci. Radní naznačila, že mimo jiné měla existovat jakási složka s informacemi vedenými na jednoho z pracovníků domova. Připustila ale, že předmětem důkladné prověrky je něco jiného. Opoziční zastupitel Martin Kupka (ODS) zmínil, že podle jeho informací se vedle vážného porušení „standardních personálních vztahů“ prověřuje i cosi se sexuálním pozadím. To Heřmanová blíže nekomentovala.

Josef Řihák.
Dva krajští radní si prohodili kompetence. Ze zdravotních důvodů

Další kroky budou podle slov radní záviset na konečných výsledcích jak vlastního šetření kraje, tak i poznatků získaných od policie. Nyní je prý nejdůležitější zkonsolidovat poměry – přičemž už dnes lze potvrdit, že se údajné nepravosti sice podepsaly na vztazích v pracovním kolektivu, avšak nijak nepoznamenaly péči o klienty.

Předmětem zkoumání kontrolorů je zřejmě dění v domově v uplynulých čtyřech letech. Někdejší ředitel odešel na post starosty města jako uvolněný funkcionář – formálně tedy zůstává zaměstnancem domova. Řízením pak byla pověřena jedna z tamějších pracovnic – přičemž Heřmanová naznačila existující podezření, že fakticky do chodu organizace mohl zasahovat někdo jiný. Dnes má na urovnání poměrů dohlédnout ředitel Šimon z Berouna, jehož doporučením je prý to, že v jím řízeném domově je vše v pořádku. „Až se cokoli zjistí, budeme informovat,“ ujistila radní Heřmanová s tím, že zprávu obdrží také kontrolní výbor středočeského zastupitelstva.

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.
Zastupitelé potvrdili poskytnutí peněz obcím postiženým přívaly vody