TSK se na webu chlubí, že se povedlo dokončit stavbu všech P+R parkovišť, které byly na rok 2019 v plánu. Naposledy v prosinci přibylo parkoviště v Braníku s kapacitou 115 míst a stáním zdarma. „Jedná se již o třetí záchytné parkoviště na okraji Prahy, které jsme za poslední čtvrtletí vybudovali nebo znovu otevřeli,“ napsala mluvčí městské firmy Barbora Lišková na oficiální twitterový účet.

Běchovické parkoviště sousedí se železniční stanicí, takže umožňuje pohodlný přestup na příměstské linky. Podle mluvčí Liškové práce trvaly necelé čtyři měsíce a zahrnovaly i úpravy nárožní křižovatky s ulicí Mladých Běchovic.

„Všechna P+R parkoviště mají návaznost na příměstské vlaky nebo hromadnou dopravu a řidiči se tak mohou při cestě do práce vyhnout ranním dopravním špičkám. Například ze stanice u nového parkoviště v Běchovicích jezdí vlak každou půlhodinu a cesta na Masarykovo nádraží trvá přibližně patnáct minut,“ uvedl v tiskové zprávě primátorův náměstek a radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

Také Ondřej Martan (ODS), zastupitel hlavního města a starosta Běchovic, čerstvě zkolaudovanou stavbu vítá: „Běchovice se pomalu ale jistě stávají nejdůležitějším dopravním uzlem východu hlavního města Prahy. Prioritou přitom je a vždy bude městská hromadná doprava. Nové parkoviště P+R u železniční zastávky Praha-Běchovice střed nabízí individuálním motoristům prostor, kde budou moci svá vozidla odstavit a rychle a pohodlně přejít na vlak. Budování parkovišť P+R vnímáme jako zásadní předpoklad pro fungující systém městské dopravy a předpokládám, že toto není poslední. Proto bych rád poděkoval všem zúčastněným, že se nám společně s Prahou a TSK podařilo ve velmi krátkém čase tento projekt dotáhnout ke zdárnému konci.“

Technická správa komunikací slibuje, že i v tomto roce bude se stavbou záchytných parkovišť pokračovat. Magistrát na jejich budování uvolnil v rozpočtu 50 milionů korun. „Během prvních šesti měsíců by jedno mělo vzniknout v Praze-Hostivaři, které poslouží zejména dojíždějícím z Říčan a okolí, a druhé v Praze-Lipencích, kam budou směřovat řidiči z oblastí podél řeky Berounky,“ přiblížila plány mluvčí Lišková.