„V lesním porostu došlo kolem půl druhé k usmrcení třiasedmdesátiletého muže. Alkohol byl vyloučen u oběti i střelce. K němu se zatím blíže vyjadřovat nebudeme," uvedla k tragédii středočeská policejní mluvčí Eva Hašlová.

Informaci potvrdila i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. „Vyjížděli jsme k postřelenému muži. Bohužel zranění byla neslučitelná se životem," řekla Effenbergerová.

Další podrobnosti o nešťastné události nejsou ještě oficiálně známy, čeká se na výsledky vyšetřování Policie ČR. Více nevěděl ani starosta obce Černíny, která k dané lokalitě těsně přiléhá.

„Vůbec nevím, co přesně se stalo. O celé události jsem se dozvěděl z rádia. Nikdo mi zatím nic nesdělil. Jediné, co vím je, že tam snad zrovna nebyl přítomný předseda zdejšího mysliveckého spolku," poznamenal starosta Miroslav Kyzour.

Kolem události, zdá se, zatím vládne informační embargo, protože bližší informace neměl ani František Barták, předseda Okresního mysliveckého spolku Kutná Hora.

„Dozvěděl jsem se o tom hned, ale žádné bližší informace nemám, tedy je ani nemůžu podat, protože bych lhal. Za sebe ale můžu konstatovat, že podobná tragická událost není bolestná a nepříjemná jen pro místní myslivecký spolek, ale špatně ji prožívají všichni myslivci beze zbytku," uvedl František Barták.

„Bohužel i člověk, který smrt svého kolegy způsobil, ji těžce nese a stejně i jeho rodina. Protože ji pochopitelně spáchal neúmyslně. A teď bude mít problémy, bude souzený, těžko říct, jak to celé dopadne,“ dodal s tím, že k podobným případům, za nimiž prý nejčastěji bývá neopatrnost při zacházení se zbraní, už v minulosti na Kutnohorsku také došlo, ale nikdy neskončily úmrtím jako v tomto případě.

Další nehody při mysliveckých honech na Kutnohorsku

- K tragické události došlo v prosinci roku 2008 na honu mezi obcemi Dobřeň a Vysoká. O život tehdy přišel šedesátiletý účastník tradiční akce. Příčinou smrti nebylo cizí zavinění, ale náhlé zdravotní potíže - akutní infarkt myokardu.

- Zranění levého ramene a tváře bez vážnějších následků utrpěl na druhý svátek vánoční v roce 2007 na mysliveckém honu u Malešova pětapadesátiletý účastník této akce, bývalý kutnohorský kriminalista Jan Marhan. Ten se honu zúčastnil jako lovec. Neboť zranění způsobené dvěma broky tehdy nemělo ve smyslu trestního zákona charakter ublížení na zdraví - pracovní neschopnost, respektive doba léčení trvala méně než deset dnů - skončil případ v neveřejném jednání u přestupkové komise.