Mezi lídry kandidátek však nechybí ani další poslanci, starostka, právník, podnikatel, šéf Podnikatelských odborů či invalidní důchodce. Oficiálně zaregistrovaná je dokonce „anarchokapitalistka“, jež už v názvu strany odmítá hlasy a případné funkce s tím, že ke svobodě se nelze provolit – a lidem nechce nařizovat, jak mají žít.

Vše už je skutečně definitivní: Krajský úřad Středočeského kraje v pátek 20. srpna uzavřel registraci definitivní podoby kandidátních listin. Pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, konané ve dnech 8. a 9. října, je ve středních Čechách registrováno 18 stran, hnutí či koalic s celkem 508 kandidáty.

Jednotlivá uskupení sice musela seznamy odevzdat už do 3. srpna, ještě do 9. srpna však jich jejich zástupci mohli provádět změny a opravy. Následně krajský úřad vyzýval k odstranění zjištěných nedostatků. Nakonec zaregistroval všech 18 podaných kandidátek.

Došlo sice ke dvěma úpravám, šlo prý ale jen o drobnosti. Mluvčí kraje Martina Kemrová Deníku upřesnila, že změny byly „skutečně jen kosmetické“. „Třeba kandidát uvedl adresu, kde už léta bydlí, ale v občanském průkazu má uvedeno jiné trvalé bydliště,“ upřesnila. To bylo nutné dát do pořádku, stejně jako opravit překlep.

Nic zásadního se nicméně neměnilo. Rozhodnutí o odmítnutí kandidátní listiny nebylo vydáno žádné – a nedošlo ani ke škrtnutí kteréhokoli z kandidátů. Lídři zůstali beze změn – a nedošlo ani k významným zásahům do pořadí kandidátů.