Takzvaná Hradecká dálnice je totiž denním chlebem řady Kutnohořanů, kteří za prací dojíždějí do hlavního města. Cesta se jim nyní ale pořádně protáhne. Aby uzavírek nebylo málo, přidala se totiž k té mezi odbočkou na Kaňk a odbočkou na Hlízov ještě další přímo na osmatřicítce. Tentokrát se spravuje úsek v Nové Vsi I u Kolína. Součástí oprav je i zbudování odbočovacího pruhu v křižovatce na Velim. I díky tomu nám cesta z Kutné Hory – Malína až ke sjezdu na Hradeckou dálnici trvala téměř hodinu, přesně 55 minut.

Na cestu jsme vyrazili v 7.30 hodin a první kolonu „chytli“ hned při sjezdu od Malína na osmatřicítku. Až sem totiž stála auta od Hlízova, kde je provoz stažen do jednoho jízdního pruhu a řízen regulovčíky.

V opačném směru nebyla situace o moc lepší. Po té, co se kolona ve směru na Kolín rozjela, byl provoz plynulý až k Ohradě. Pak už jsme jen popojížděli až k čerpací stanici MOL před sjezdem na dálnici.

V opačném směru, tedy z Kolína do Kutné Hory, to ode dneška mají řidiči ještě o něco těžší. Uzavřena je silnice mezi obcí Polepy a Červené Pečky. Pokud se ale řidiči chtějí vyhnout kolonám na osmatřicítce, mohou vyrazit z Kolína přes Hluboký Důl a Dolany.