A uzavírka by to měla být pořádně dlouhá, potrvá od 1. srpna až do 15. října. „Do té doby je vydané povolení. Podle našich informací by ale stavba mohla být hotova do konce září,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO) a upozornil, že se nepodařilo kvůli technickým parametrům dohodnout možnost, aby nemusely být ulice Masarykova a Benešova uzavřeny zcela.

Nastoupí tak objízdné trasy. Ve směru na Pardubice povedou přes Kaňk, ve směru na Prahu pak přes Karlov. Kvůli bezproblémovému průjezdu linkové autobusové dopravy bude ve stejném termínu platit zákaz zastavení v ulicích Školní a Lučanská. „Co se týče městské autobusové dopravy, stále probíhají jednání s dopravcem. Možná dojde k redukci některých spojů,“ doplnil místostarosta Vít Šnajdr (Piráti).

Spoje by měly obsluhovat všechny zastávky, které jsou na ulici Masarykova, vyjma zastávky „U potravin“, která bude přemístěna do ulice Školní. Odtud budou autobusy pokračovat kolem Tylova divadla dále na místní autobusové nádraží.

Podle mluvčího Tesco Stores Václava Koukolíčka by měl retail park, jehož součástí bude i hypermarket Tesco, v areálu bývalé Avie vzniknout do poloviny příštího roku. Celou stavbu bude realizovat firma Agile, jíž Tesco pozemky postoupilo a která bude ostatní obchody v retail parku pronajímat.

Mýtná brána u Libenic

Stavba kruhového objezdu nebude ale pro řidiče mířící do Kutné Hory po hlavním tahu I/38 jedinou komplikací. Z důvodu stavby mýtné brány je u obce Libenice čeká nejprve částečná a poté i úplná uzavírka komunikace. Na zhruba stometrovém úseku začne omezení provozu už v pondělí 20. července, kdy se začnou budovat přípojky a patky. Omezení potrvá až do 9. srpna. Vzhledem k vytíženosti komunikace a prázdninovému provozu se dají očekávat dlouhé kolony.

Ještě hůř pak na tomto úseku bude od 22. do 23. srpna , kdy se budou montovat svodidla. Provoz kvůli tomu bude řízen kyvadlově, 21. srpna by pak ve večerních hodinách mělo dojít ke krátkodobému úplnému uzavření komunikace. Poslední úpravy pak mýtnou bránou čekají od 24. do 25. srpna, kdy se budou montovat technologie.