Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z regionu

Co se chystá v Kostelci a kdo nyní zastává funkci zvoníka ve Lhotkách? Kde rezignoval člen zastupitelstva, a která obec chválí své občany?

15.11.2012
SDÍLEJ:

Kolínský deníkFoto: Deník/ Jakub Šťástka

Lidé třídí odpad, obec jim děkuje

Třebovle – Uvědomělost občanů si pochvaluje starostka Třebovle, Lenka Růžková. Lidé se prý naučili třídit bioodpad ze svých zahrad a pozemků a začali využívat možnost jeho odvozu do kontejnerů na tento druh odpadu. Ten je stabilně umístěný za obecním úřadem v Třebovli. Obec díky občanům dokonce ušetří. Vyvezení tuny komunálního odpad, který občané vhodí do popelnice stojí obec asi tisíc korun, kdežto ta samá tonáž bioodpadu vyjde vedení obce jen na dvě stě korun. Obec navíc nabízí starším spoluobčanům, že zajistí svoz bioodpadu od jejich domu vlastními prostředky.

Město připravuje bibliografii

Kostelec n. Č. L. – Město připravuje vydání bibliografie o rodácích a spolcích z Kostelce. Vedení města vyzývá všechny černokostelečáky, aby pomohli při získávání podkladů k této knize. Město má zájem o staré fotografie i jiné materiály o předcích. Zájem je však také o krátké povídání o místních rodácích. Výzva platí bez jakéhokoli časového omezení. Ovšem čím dříve materiály budou, tím lépe. Fotografie i dokumenty budou po zkopírování vráceny majitelům. Pokud se vše podaří, v budoucnu vyjde kniha navazující na knihu o černokosteleckých domech od VI. J. Mrvíka, která si získala velkou oblibu.⋌

Funkci zvoníka převzala žena

Lhotky - Funkci zvoníka na lhoteckou zvoničku předal na počátku listopadu zvoník Miroslav Kaše své nástupkyni Marušce Kučerové. Zvoník, který svou funkci svědomitě plnil více než čtyřicet let se se zvoničkou rozloučil posledním zvoněním druhý listopadový den. Připomeňme, že Miroslav kaše svou funkci před mnoha lety převzal po zvoníkovi Josefu Vaňkovi. V počátcích svého zvonění měl navíc také obecní trumpetu a troubením zahajoval hlášení obce.

Zastpitel obce rezignoval na funkci

Louňovice - Jaroslav Slezák, zastupitel obce Louňovice rezignoval na svoji funkci. Zbytek zastupitelů tuto věc vzalo na vědomí a starosta Slezákovi poděkoval za práci, kterou ve své funkci odvedl. Náhradníkem za Jaroslava Slezáka se stal Zdeněk Drátovský, který přijal mandát zastupitele a složil slib. Z důvod změny v zastupitelstvu se bude konat také nová volba finančního a kontrolního výboru. Nový zastupitel je tak navržen na pozici nového předsedy kontrolního výboru obce.

Autor: Lucie Mašínová

15.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Ilustrační foto.

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení