Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátké zprávy z regionu

Přinášíme vám mix krátkých zpráv napříč celým regionem.

26.10.2012
SDÍLEJ:

Kolínský deníkFoto: Deník/ Jakub Šťástka

Zavedli nový místní poplatek ze psů

Toušice - Zastupitelstvo obce Toušice se na svém zasedání, které se uskutečnilo 17. října, usneslo na zavedení nové vyhlášky o místním poplatku ze psů. Vyhláška nabude účinnosti k prvnímu lednu následujícího roku. Poplatek je povinný zaplatit každý majitel psa s výjimkou nevidomých a těžce zdravotně postižených osob. Ten, kdo má jednoho psího miláčka, zaplatí na obecním úřadě padesát korun. Za každého dalšího psa však jeho páníček musí zaplatit sto padesát korun. Poplatek by měl být uhrazen každoročně do jednatřicátého března. Hradit ho lze hotově na obecním úřadě, složenkou nebo bankovním převodem.(lma)

V neděli nalezli osamoceného pejska

Přistoupim - Světlý pejsek středního vzrůstu byl v neděli nalezen v Přistoupimi. Pokud se nenalezne majitel, bude umístěn do útulku. Bližší informace poskytne Vladimíra Brychová, tel.: 724 1919 458.(lma)

Výtěžek koncertu uhradí koncert

Kolín -  V rámci týdnů duševního zdraví pořádalo občanské sdružení Fokus Mladá Boleslav, středisko Kolín mimo jiné i benefiční rockový koncert. „Chtěli bychom poděkovat řediteli Městského společenského domu v Kolíně Zdeňkovi Hejdukovi za podporu při organizování celé akce a také za peněžní dar (polovinu vybraného vstupného z koncertu)," řekla za Fokus Monika Petrásková. I když se v měsíci říjnu zdá čas adventní ještě daleko, Fokus už teď s klienty plánuje návštěvu některého z vánočních koncertů. „Těšíme se na společný zážitek, který je pro naše klienty s duševním onemocněním dalším krokem k návratu do běžného života a bez této podpory by nebylo možné ho uskutečnit," dodala Monika Petrásková. (mar)

Práce na zeleni v obci finišují

Břežany II - Do konce měsíce by měly být hotové rekultivační práce v parčíku U Lva, U Pomníku a U Křížku. (mar)

Poslední svoz bioodpadu v úterý

Přišimasy - Poslední letošní svoz bioodpadu se uskuteční v úterý 30. října. V zimním období bude pak probíhat svoz komunálního odpadu již každé úterý.(mar)

U Výrovky vysadí nové stromy

Ratenice - Při příležitosti Dne stromů, který připadá na 20. října, se bude i v Ratenicích sázet, a to 3. listopadu. Nově své kořínky začnou zapouštět stromky u Výrovky. „Prospějeme tak nejen sobě, ale i všem živáčkům a krajině kolem nás," říká Luděk Kudláček, místopředseda pořádajícího občanského sdružení Ratenická včela. Sraz sazečů, sazeček i malých pomocníků je v devět hodin na návsi.(mar)

Několik obcí bude bez proudu

Bečváry - Ve čtvrtek od 8.00 hodin do 16.00 hodin nepůjde elektřina na Červeném Hrádku, v Poďousech a v Bečvárech. V Bečvárech bude bez elektrické energie téměř celá obec, v lokalitách od křižovatky u kina směr Zásmuky a v Drahobudicích však proud půjde. (lma)

V sobotu odvezou nebezpečný odpad

Barchovice -  Svoz nebezpečného odpadu se uskuteční od 13.35 do 13.50 v Radlicích u separačních nádob, od 13.55 do 14.10 v Hryzelích na návsi a od 14.15 do 14.30 v Barchovicích u separačních nádob. Odpad musí být předán od občanů přímo posádce. (lma)

Autor: Redakce

26.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Ilustrační foto

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Kolínsko - Stavidla rybníka Vavřinec na Kutnohorsku se jako už tradičně v podzimním období o víkendu 14. a 15. října otevřela a jindy klidný Vavřinecký potok, zvaný rovněž Výrovka, se změnil v dravou bystřinu.

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

Kolín /FOTOGALERIE/ - Několik hasičských jednotek nejen z Kolína, množství sanitek, jednotky státní i městské policie, třískot rozbitého skla a vyprošťování zraněných okny vlaku a následné rozmísťování dle závažnosti zranění, v jednom případě dokonce exitus. Tak to vypadalo ve středu odpoledne na kolínském nákladovém nádraží, kde zmíněné složky záchranného integrovaného systému asistovaly u vlakového neštěstí. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení