Dějištěm již sedmého klání, z něhož dva nejlepší účastníci pojedou reprezentovat kraj v celostátním finále (bude 13. září v Českých Budějovicích), se však vlastně stalo celé Mladoboleslavsko. Předtím, než 19 soutěžících poměřilo své síly v řízení běžného provozu v křižovatce třídy Václava Klementa a ulice U Stadionu – mnozí řidiči zde přítomností policistů s regulkami zůstali zaskočeni a zjevně netušili, kdy mají jet a kdy zůstat stát – došlo v Kosmonosech na teoretickou část soutěže.

Soutěžící policisté museli prokázat nejenom své znalosti pravidel silničního provozu do těch nejjemnějších detailů, ale také dát najevo, že se dobře orientují v právních předpisech. Soutěž pak vyvrcholila na polygonu Škody Auto; na dynamometrické dráze Úhelnice–Husí Lhota. V rámci jízdy zručnosti tam policisté museli předvést své dovednosti při slalomu, průjezdu zúžením, při podélném a kolmém parkování, otáčení se ve vymezeném prostoru, couvání – ale i při zvládnutí vozidla na mokru s úhybným manévrem, vypočetla ve středu Lucie Nováková z mladoboleslavského územního odboru středočeské policie. Nejsledovanější se ovšem stala právě práce při řízení dopravy. „Hodnocenými kritérii byly nejen ústroj a celkový vzhled, ale i pokyny a pohyb v křižovatce, předání a převzetí stanoviště a přesnost a srozumitelnost pokynů,“ konstatovala Nováková.

Krajskou soutěž policejních regulovčíků ozdobila svou účastí celá plejáda hostů. Nechyběli nejen hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS), kteří nad akcí převzali záštitu, ale čestnými hosty byli také místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD), člen představenstva Škody Auto pro oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar či předseda škodováckých odborů Jaroslav Povšík.