Po bezmála čtyřměsíční pauze se do studia vrátila – nezvykle s šátkem na hlavě, jak mohou zájemci vidět na videu čerstvě nabízeném facebookovým profilem rádia i jejím vlastním – aby se posluchačům svěřila, co se přihodilo. „Něco navíc ve mně bylo, ale nebylo to miminko,“ konstatovala.

Hovoří o velkém nádoru u řečového centra. „Musel z hlavy pryč,“ připomněla, že prodělala náročnou operaci a její léčení stále pokračuje. I tak se však už chce setkávat v éteru svými posluchači. Byť prozatím ne v celém Ranním Kissu od 5.30 do deváté hodiny – ale alespoň hodinu denně.

Změna v jejím životě, jak vypráví, přitom přišla zcela náhle a bez varování: 19. července jela místo do rádia do nemocnice. Odvezla ji záchranka po nočním epileptickém záchvatu. Ten u zdravé a aktivní třicetileté ženy, která obdobné potíže nikdy neměla, překvapí. A když v nemocnici přišel další záchvat, lékaři už tušili, že to je moc zlé. Vyšetření pak jejich obavy potvrdila: nezbytná je náročná operace, u níž se raději moc nahlas nemluví o tom, co bude pak…

Dopadlo to tak, že dnes už si Bára může dělat legraci: v žertu vykládat, že jizvu na hlavě má přece z války. Netají však, že minulé měsíce žádnou srandou nebyly – a i nyní ji ještě čeká „hodně dlouhá cesta“. Už teď ale může poradit, jak podobnou situaci zvládat: s optimismem, úsměvem a pozitivním naladěním. „Nechci být sprostá, ale důležitý je se z toho nepo-,“ pravila do vysílání. Jedním dechem současně ocenila, jakou oporou jí byli její nejbližší – i když připouští, že nastávaly situace, kdy naopak musela být oporou ona jim.