„Informaci o prasklém potrubí a vytékající vodě jsme přijali deset minut po půlnoci," sdělil ředitel městské policie Tomáš Kypta s tím, že operační důstojník zprávu v první řadě předal mladoboleslavskému VaKu, následně Policii ČR a správci komunikace.

Už tak vážnou situaci komplikoval fakt, že v noci teploty klesly pod minus deset stupňů Celsia, a tak vyteklá voda, byť horká, začala okamžitě zamrzat. Strážníci s policisty nakonec museli celou ulici uzavřít, a to v úseku mezi křižovatkami Havlíčkova a Jiráskova. V noci přijeli také silničáři, kteří postižený úsek posolili.

Neukáznění řidiči

Oprava prasklého potrubí mohla ale začít až ráno, což život na největším mladoboleslavském sídlišti komplikovalo až do večera. Největším problémem byla ledovka, protože i přes den se teploty držely pod nulou. Neukáznění řidiči ale zákaz vjezdu nerespektovali a na místě došlo k několika nehodám.

Dopravní podnik s ohledem na bezpečnost změnil trasu autobusů. Mimo provoz tak zůstala zastávka 17. listopadu a obslužnost musely zajistit okolní stanoviště.

Čtěte také: Průběh letošní zimy teplárnám zatím přeje