Návštěvníci mohou absolvovat přednášky, praktické workshopy i spoustu zábavy. K dispozici bude dětský koutek s doprovodným programem. Naučit se bude možné základům sebeobrany, osobního rozvoje i jógy.

Příchozí se dozvědí, jak si nevybrat špatného partnera nebo jak zatočit s prokrastinací a konečně říct Stop! násilí včetně domácího. Zazní skutečné příběhy přímo od jejich aktérů. „Budete překvapeni, kdo všechno může být obětí," říkají pořadatelé.

Představena bude výstava fotografického projektu Úcta bez talentu aneb šokující tváře domácího násilí. Večer je připraveno překvapení a hudební afterparty s DJ rádia Expres FM. „Odhalte s námi všechny odstíny (domácího) násilí a naučte se, jak se mu efektivně bránit," podotýkají pořadatelé.

Jednotlivé přednášky budou zaměřeny na téma osobního rozvoje. Ty povede Mark Dzirasa, známý a oblíbený kouč a autor knih 21 dní a Cesty poznání. Národní centrum bezpečnějšího internetu poradí, jak se vyhnout takzvané kyberšikaně. Těšit se lze na skutečné příběhy reálných aktérů, žen i mužů. Lákadlem může být autorské čtení Kláry Bártové, autorky knihy Rok Patrika aneb když se příběh z červené knihovny změní v děsivou noční můru!

Praktické semináře budou zaměřeny na základy sebeobrany. Ty povedou profesionály z Krav Maga. Další semináře mají téma Jak zatočit s prokrastinací a na to, jak konečně se naučit říct Stop (domácímu) násilí.

Workshopy jsou určeny všem zájemcům bez rozdílu věku a fyzické kondice. Veškeré techniky a dovednosti budou zaměřeny na problémy, které mohou vzniknout při pohybu venku, na ulici nebo v parku. Cílem seminářů je, aby každý byl schopen tyto techniky využít v krizových situacích v peaxi, tedy v reálném životě.
V rámci festivalu bude možné navštívit AVON beauty stany a nechat se nalíčit od profesionálních vizážistů, a to zdarma.

Festivalem bude provázet moderátorka Eva Decastelo. Záštitu nad akcí převzala Městská část Praha 4 a Magistrát hlavního města Praha.

O projektu AVON proti domácímu násilí

V roce 2008 společnost AVON v České republice otevřela společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí" byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, které nás trápí, a najít pro ně vhodná řešení. Její tváří je od počátku světoznámá topmodelka Daniela Peštová, která pomáhá s prevencí tohoto závažného společenského problému. Společnost AVON také využívá svoji rozsáhlou síť AVON Ladies a AVON Gentlemanů, kteří bez nároku na provizi prodávají tzv. symboly (produkty se symbolem ležaté osmičky). Výtěžek z prodeje těchto předmětů putuje na konto AVON proti domácímu násilí. Díky těmto finančním prostředkům financujeme konkrétní charitativní activity v oblasti prevence násilí na ženách.

Další info a program akce najdete ZDE.