Po jakých typech zájezdů se ptají rodiny nejvíce?
Určitě shánějí klubovou dovolenou, kdy je na místě animační tým a program pro děti, mohou si tak sami odpočinout.

Co to vlastně zahrnuje, ten animační program?
Dětí si tam kreslí, mohou navštívit zábavní park, je tam koupání, hraní her – hotely, které nabízejí animační programy, mají odpovídající zázemí – třeba maličký dům, kde mají různé hry, třeba stolní, ale i míčové. Lidé ale také chtějí dobrý pozvolný přístup do moře a písek.

Ptají se lidé i po dovolené, která není k moři?
To až se staršími dětmi, třeba když jim je dvanáct a více let. Měli jsme zákazníky, kteří chtěli poznávat kulturu a přírodu na Srí Lance, klasické moře je nezajímalo. Nebo se lidé ptají třeba po Emirátech, když chtějí vidět moderní stavby, třeba i takový typ hotelu.

Zajímá lidi i dovolená v Čechách?
Stoprocentně. Hodně se jezdí na Lipno, protože tam jsou areály pro děti. Spíše ty jižní Čechy, mohou tam chodit na procházky, je tam koupání, mohou i vyrazit na bowling, kuželky, do lesa, mohou i vidět zvířata. Kvůli tomu jezdí i do Rakouska na biofarmy.

Proč jsou biofarmy takovým lákadlem?
Lidé bývají z měst, kde nemají přístup ke zvířatům – ten tady je, navíc vidí, jak se vyrábí kozí, ovčí sýr, mohou vidět koně…

Co třeba turistika?
Za turistikou míří lidé spíše do Rakouska. Třeba do Zell am See, to člověk ráno odejde z hotelu a může na túru.

Kam jezdí dospělí na dovolenou bez dětí?
Před léto to jsou buď romantické dovolené třeba na nějakém menším řeckém ostrově, nebo na Mallorce ve Španělsku. Když někdo míří dále, může se podívat v Thajsku na Koh Samui, nebo na Bali v Indonésii. Lidé ale jezdí i do Egypta, ten se ale prodává celoročně, je to vyprodané. Hotely si musí rodiny se dvěma dětmi kupovat dopředu, na last minute to vůbec není, je pouze omezený počet pokojů.

My máte roční zkušenost s cestováním jenom s batohem – jela jste po střední a jižní Americe na koloběžce. Která dovolená je pro vás lepší – baťůžkářství, nebo zájezd?
Mám ráda, když zemi můžu poznat kompletně celou v menších vesnicích – ne z hotelu. Ale mám ráda i luxusní dovolenou v pětihvězdičkovém hotelu (směje se). Cestování na vlastní pěst je pro mě zajímavější.

Je nějaká země, kde jste nebyla, ale lákala by vás?
Dlouho se chystám na Island, už jsem jednou měla koupené letenky, ale bohužel to kvůli zdraví nevyšlo. Pak jsem chtěla na Filipíny, to mě hodně zajímá. Můj sen byla jižní Amerika, ten jsem si splnila.

Začínají mít lidé zájem o dovolené, které dříve tolik nefrčely?
Jsou trendy a boomy, kdy se třeba přestane jezdit do Tunisu a Egypta, pak se ale opět začne. Lidé jezdí do zemí jako Thajsko, Bali, Malajsie, Srí Lanka.

Za čím tam jezdí?
Moře, kultura, kuchyně, jsou tam jiné ceny. Když pojedete na dovolenou po Evropě, tak týden vás bude stát to samé, co čtrnáct dní na Bali.