VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

5.2.2018

Policie hledá muže z obchodu. Ukradl alkohol za více než 5 tisíc korun

Střední Čechy – Hledá se mladý muž, po kterém policisté z Brandýsa nad Labem pátrají v souvislosti s krádeží láhví tvrdého alkoholu v hodnotě převyšující pět tisíc korun. Pomůžete odhalit jeho totožnost?

5.2.2018

Předvánoční krádež stále čeká na objasnění. Policie vytáhla trumf

Odolena Voda – Na rozřešení stále čeká předvánoční krádež, k níž došlo v obchodním domě s potravinami ve Zdibech na Praze-východ. Vše se odehrálo 14. prosince tři hodiny po poledni, kdy si 53letá žena v prodejně odložila svou kabelku do nákupního vozíku. Když jí v nestřeženém okamžiku někdo kabelku sebral, přišla mimo jiné o peněženku naditou deseti tisíci a platební karty, ale také o doklady, mobilní telefon i další věci. 

3.2.2018

Horní Počaply čekají dvě vzrušené debaty. Hlavně jednání o spalovně

Střední Čechy – Se značným zájmem veřejnosti se v Horních Počaplech na Mělnicku zřejmě v pondělí setká rozprava, kterou od 15. hodiny hostí tamější provoz Skupiny ČEZ – EMĚ neboli Elektrárna Mělník. Její osobní vrátnicí projdou účastníci veřejného projednání záměru vybudovat právě zde nový fluidní kotel a plynovou kotelnu. Setkání se koná v rámci procesu EIA – posuzování vlivu stavby na životní prostředí.

3.2.2018

Chřipka je na vzestupu, nemocnice zakázala návštěvy

Kolín - Výskyt akutních respiračních onemocnění v okrese Kolín přesáhl epidemický práh (1 659 případů/100 000 obyvatel, tj. vzestup nemocnosti oproti minulému týdnu + 34,4%).

2.2.2018

Neznámý zloděj si odnesl nářadí za desítky tisíc

Střední Čechy – Mít své věci pod zámkem nebylo nic platné majiteli zahradního domku v obci Tursko na Praze-západ. Zatím neznámý zloděj, který se vloupal dovnitř, si odnesl kořist za 40 tisíc korun – a navíc poničením dveří napáchal škody vyčíslené na tisícovku.

2.2.2018

Vybržďování na dálnici spělo k tragédii. Zabránil jí hrdina

Střední Čechy – Vyjádřit úctu i respekt – a současně poděkování. To bylo cílem vedení středočeské policie, když na krajské ředitelství na Zbraslavi v úterý pozvalo Vlastimila Juru.

2.2.2018

Večer majitel přijel, ráno neodjel. Auto v noci zmizelo

Střední Čechy – Někdo se „ujal“ cizího auta. Těmito slovy komentovala v pátek policistka Michaela Richterová pátrání po dva roky starém vozidle, které vedou detektivové územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ. Snaží se najít modrou Dacii Sandero, která někdy během noci na středu zmizela z ulice 9. května v Mníšku pod Brdy. Byla tam zaparkovaná za bytovým domem. 

2.2.2018

Chřipka udeřila. Epidemie trápí téměř celý kraj

Střední Čechy – Zákaz tu zatím není, ale na dveřích visí upozornění, se od čtvrtka doporučuje návštěvy omezit. Tohle sdělení Deník zaznamenal v pátek, kdy návštěvnice domova seniorů v Berouně hlásila po telefonu rodině, jaký je aktuální stav kolem očekávaného nástupu chřipkové epidemie. 

2.2.2018

Kriminalisté rozkryli žhářský útok škodící lesní školce

Střední Čechy – Muže ve věku 20 a 22 let, kteří jsou podezřelí ze žhářského útoku za území hlavního města spojeného s více než půlmilionovou škodou, se podařilo odhalit kriminalistům z Brandýsa nad Labem. Podle informací policistky Evy Hašlové se to stalo během rozkrývání trestné činnosti za Prahou – přičemž došlo i na objasnění požáru lesní školky v Dolních Chabrech na Praze 8.

2.2.2018

Požár domu, který nepřežil pes, spolykal milion a půl

Český Brod – Z širokého okolí se ve čtvrtek vpodvečer sjely hasičské jednotky do Českého Brodu na Kolínsku, kde požár rodinného domu způsobil škody předběžně odhadované na půl druhého milionu korun; uchráněné hodnoty hasiči vyčíslili na deset milionů. Řádění plamenů nepřežil pes – příznivou zprávou ale je, že se událost obešla bez zranění lidí.

2.2.2018

Děs v podhradí, křest boeingu a dědečkem na pódiu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 1. února 2018.

1.2.2018

Umravňování bezdomovců je boj s větrnými mlýny, naznačil u soudu šéf strážníků

Mladá Boleslav – Ani o píď vlastně ve čtvrtek nepokročilo u Okresního soudu v Mladé Boleslavi projednávání kauzy údajného trýznění bezdomovců. Obžalobě nejen ze zneužití pravomoci, ale i z vydírání, a dokonce i mučení čelí dva bývalí členové společné hlídky boleslavských strážníků.

1.2.2018

Na posedu na Kutnohorsku nalezli mrtvého muže

Kutnohorsko - Na posedu na Kutnohorsku našli ve čtvrtek v dopoledních hodinách náhodní kolemjdoucí mrtvého muže. Informaci Deníku potvrdila policie, nic bližšího však vzhledem k probíhajícímu vyšetřování a nařízené pitvě říci nechtěla.

1.2.2018

Po uprchlém lupiči pátrala stovka policistů i vrtulník. Muž je stále na útěku

Mladá Boleslav – Na sto policistů v Mladé Boleslavi od středy pátrá po devětadvacetiletém slovenském občanovi Lukáši Lavenovi, který je obviněn z loupežného přepadení. Zadržený muž se ve středu v podvečer vytrhl policejní eskortě, která ho z policejní služebny převážela k lékařskému ošetření na urgentní příjem mladoboleslavské nemocnice, a utekl. 

1.2.2018

Zajištění lékařských pohotovostí umožní v kraji 39 milionů

Střední Čechy – Na zajištění lékařských pohotovostních služeb kraj letos svým nemocnicím i ostatním zdravotnickým zařízením může poslat celkem 38,99 milionu korun. Rozhodli o tom krajští zastupitelé, kteří dotace pro pohotovosti schválili formou rozpočtového opatření. Podpora byla jednoznačná: pro se zvedlo 52 rukou a proti nebyl nikdo; pouze jediný ze zastupitelů se zdržel hlasování.

1.2.2018

Medvěd rozdával vysvědčení a poslanci jeli do Dukovan: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 31. ledna 2018.

31.1.2018

Startuje kampaň Suchej únor. S pitím je na hraně polovina mužů

Střední Čechy - K omezení nadměrného pití alkoholických nápojů v Česku chce přispět akce Suchej únor, která začíná ve čtvrtek. Má přimět muže, ale i ženy k tomu, aby strávili měsíc bez kapky alkoholu. Pošesté ji pořádá Liga otevřených mužů, která dlouhodobě poukazuje na to, že Češi patří v pití alkoholu ke světovým rekordmanům.

31.1.2018

Líp oslovit zákazníky mají středočeským firmám pomoci kreativci

Střední Čechy – Inovační vouchery – to nejsou jen moderní slova, na která manažeři rádi slyší, ale je to vlastně skutečná moderní cesta. Způsob, jak propojit výzkumnou sféru s podniky a přenášet tak do praxe nejmodernější poznatky, technologie a vylepšení. A právě kolem nich se točila řeč v sídle Středočeského inovačního centra (SIC) v Dolních Břežanech, kde v úterý zasedala Rada pro konkurenceschopnost Středočeského kraje.

31.1.2018

Týrali strážníci bezdomovce? Soud pokračuje v hledání pravdy

Mladá Boleslav – Podaří se dostat do jednací síně muže, kterého by mladoboleslavský soud rád vyslechl v kauze údajného trýznění osob bez přístřeší členy jedné z hlídek městské policie? Tak zní nejpodstatnější z otázek, které vyvstávají před čtvrtečním pokračováním projednávání ostře sledovaného případu. Z výpovědí čtyř bezdomovců – ve třech případech již bývalých – kteří se soudu svěřili s vlastními zkušenostmi se strážníky (jež nejčasněji označovali přezdívkami Čuk a Gek), vyplynulo, že právě na něj měla mít tahle dvojice obzvlášť spadeno.

31.1.2018

V roli zdravotníka umí zasáhnout i policejní těžkooděnci

Střední Čechy – Resuscitace, kdy je třeba přímo bojovat o život pacienta se zástavou oběhu, či poskytování první pomoci v případě zranění – ale také například ošetřování popálenin, a dokonce rozpoznávání interních onemocnění. To jsou situace, s nimiž si nyní umějí poradit vybraní příslušníci pořádkové jednotky středočeské policie. 

31.1.2018

Hrdinové prvňáků? Princezna Elsa a Spider-Man

Střední Čechy - Deník se zeptal 357 žáků prvních tříd, kdo je podle nich největší hrdina. Vedle pohádkových postav bodovali i nejbližší členové rodiny: na třetím místě se umístil taťka a  pátou pozici obsadila mamka.

31.1.2018

Kupte si dnes speciální „školní“ Deník

Na pultech je dnes speciální číslo Deníku. Celé je věnováno prvňáčkům. Uvnitř najdete nejenom unikátní přílohu plnou fotek prvňáčků z našeho okresu, ale i samotné noviny dnes vypadají úplně jinak. Na jejich stránkách se dozvíte třeba to, kdo je hrdinou dnešních školáků, které dětské knihy frčí, ale také si budete moci vyzkoušet, co vše musí dnešní školák umět.

30.1.2018

Setkání k logistickým halám u Zdib se odkládá. Zatím na neurčito

Střední Čechy – Čekalo se, že kolem zamýšleného projetu logistického centra v těsné blízkosti Zdib na Praze-východ bude rušno, možná i poněkud dusno – nicméně v původně nahlášeném termínu veřejného projednání záměru bude ve veltěžské sokolovně, která měla ve středu odpoledne hostit veřejné projednání záměru, naprostý klid. Akce se nekoná, potvrdila Deníku Helena Frintová z kanceláře středočeské hejtmanky.

30.1.2018

Krajské skanzeny mají táhnout za jeden provaz. Vznikla asociace

Střední Čechy – Společně dávat najevo, že návštěva skanzenu není žádná nuda – a rovněž se ruku v ruce snažit shánět peníze, aby muzea v přírodě mohla být ještě fajnovější. To jsou hlavní cíle zbrusu nového sdružení, o jehož založení rozhodli v pondělí zastupitelé Středočeského kraje. Odhlasovali vznik spolku nazvaného Asociace pro ochranu a rozvoj lidové architektury. Jeho posláním je vedle spolupráce při získávání prostředků na financování údržby i obnovy objektů a společného lákání návštěvníků také vytvořit prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností či pro spolupráci se zahraničními partnery.

30.1.2018

Z kraje odchází šéf odboru školství. Kdo ho má nahradit?

Střední Čechy – Lidé přicházejí – a odcházejí… Těmito slovy se při pondělním jednání středočeských zastupitelů vyjádřil radní pro oblast školství Zdeněk Seidl (ČSSD) k výtkám krajské opozice. Její představitelé se pozastavují nad tím, že z krajského úřadu odchází vedoucí odboru školství Radek Coufal.

30.1.2018

Dvacet milionů podpoří nejnadanější mladé sportovce

Střední Čechy – Mezi 23 sportovních center ve středních Čechách, která se starají o přípravu talentovaných sportovců ve věku od sedmi do dvaceti let věnující se olympijským sportům (případně sportům uznaným Mezinárodním olympijským výborem, jako je třeba florbal), rozdělí Středočeský kraj rovných dvacet milionů korun. V pondělí o tom rozhodli krajští zastupitelé, kteří schválili individuální dotace pro sportovní oddíly, kluby nebo tělovýchovné jednoty v osmi okresech, u nichž jsou sportovní centra zřízena.

29.1.2018

Kraj má dva nové radní. A dva placené funkcionáře navíc

Střední Čechy – Navrhované změny ve složení rady kraje odkývli v pondělí středočeští zastupitelé. Nemění se ale nic na tom, že v 11členné radě zasedá šest zástupců hnutí ANO a šest sociálních demokratů. V řadách ANO však bylo třeba nahradit někdejší radní pro oblast zdravotnictví Jaroslavu Němcovou, která odešla na post ministryně zdravotnictví (přičemž mandát krajské zastupitelky si ponechala) a radního pro oblast majetku Tomáše Beneše, jenž tým opouští ze zdravotních důvodů. Novými radními se stali Martin Herman a Martin Draxler.

29.1.2018

Středočeský výbor, jehož členové brojili proti Čapímu hnízdu, změnil své složení

Střední Čechy – Velké řečnické souboje členů krajského zastupitelstva provázely v pondělí rekonstrukci složení Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy. V orgánu, jehož prostřednictvím přicházely evropské dotace v rámci regionálního operačního programu, měli dosud převahu zástupci krajské opozice. Na tu nyní zbyla tři místa – a zbylých 12 postů v 15členném výboru ovládli zástupci současné krajské vlády: šest křesel získali představitelé ANO, čtyři reprezentanti ČSSD a dva lidé z KSČM. 

29.1.2018

S Čapím hnízdem už evropské peníze nemají nic společného

Střední Čechy – Ministerstvo financí rozhodlo o vyjmutí projektu Čapí hnízdo na Benešovsku, spojovaného s trestním stíháním premiéra Andreje Babiše (ANO), z evropského financování. Znamená to, že okolnostmi získání zhruba 50milionové dotace se nebude zabývat Evropská komise, ale půjde o národní dotaci; vše se tedy bude řešit výhradně na národní úrovni. Současně to znamená, že Česká republika nepřijde o peníze z evropských dotací (což by hrozilo, kdyby projekt z evropského financování nebyl vyjmut – a posléze se ukázalo, že dotace byla získána neoprávněně).

28.1.2018

Provoz na trati spojující Prahu s Děčínem přerušila nehoda

Střední Čechy – Srážka vlaku s člověkem přerušila v neděli odpoledne provoz na železniční trati spojující Prahu s Děčínem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT