VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

17.3.2018

Počátek obnovy mostu u Brandýsa provázelo nečekaně mizerné počasí

Brandýs nad Labem – Počátek prací sice byl naplánován na období nastupujícího jara, příroda ale rozhodla po svém: stavbaře i řidiče na objízdných trasách potrápila zima nejzimovatější: nejenom s mrazem, ale i se sněžením – a k tomu ještě se silným větrem.

17.3.2018

Za půvaby středních Čech budou výletníky vozit bardotky

Střední Čechy – Ohlédne se kdekdo – a pokud by snad oči viděly jen obyčejný vlak, nezaměnitelný dunivý zvuk dieselového motoru jasně upozorní: tady jede historie. Na středočeské koleje se v nadcházející turistické sezoně častěji vrátí lokomotivy, jejichž provoz kdysi ke kraji neodmyslitelně patřil: mašiny vyráběné ČKD v polovině šedesátých let. Sice mají v rodném listě zapsáno typové označení T478.1, avšak tehdejší železničáři měli jasno: tohle je bardotka.

17.3.2018

Na kluzkých silnicích řidiči bourali, naštěstí bez vážnějších následků

Střední Čechy – Více sněhu a méně ledu, než naznačovala původní očekávání, přinesl v noci na sobotu a ráno návrat zimního počasí na středočeské silnice a chodníky.

17.3.2018

V rámci ekologické výchovy má být vidět i příklad samotných škol

Střední Čechy – Téměř samé ženy zaplnily jednací sál středočeských zastupitelů, když se do Prahy na krajský úřad sjeli účastníci již desátého setkání školních koordinátorů ekologické výchovy.

17.3.2018

Chřipka je v kraji na ústupu. Přesto za týden přibylo šest jejích obětí

Střední Čechy – Velmi smutné souvislosti mají nejnovější informace středočeských hygieniků o odeznívání chřipkové epidemie, která region trápila od počátku února. Chřipkové viry nadále zabíjely – a to s nebývalou razancí. 

17.3.2018

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

16.3.2018

Myslet nyní na letní tábor? Je nejvyšší čas!

Střední Čechy – Přijde čas, kdy se léto zeptá, co jste dělali na sklonku zimy. Takové je upozornění, s nímž se ve čtvrtek obrátila na rodiče Dana Šalamunová ze středočeské hygienické stanice. Nyní je podle jejích slov už skutečně nejvyšší čas vybrat pro dítě letní tábor.

16.3.2018

Plánuje kraj přidat svým příspěvkovým organizacím? Pro každou to sdělí na webu

Střední Čechy – Představy, s jakými částkami by měli hospodařit nejen letos, ale i v příštím roce a v tom následujícím, mohou získat manažeři příspěvkových organizací Středočeského kraje – a obrázek si může udělat i veřejnost. V pátek hejtmanství zveřejnilo návrhy výhledů rozpočtu příspěvkových organizací Středočeského kraje na období 2019–2020. Ukládá mu to zákon o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů.

16.3.2018

Památník v Hrusicích si na odkaz Josefa Lady nově posvítí

Střední Čechy – Nejenom jaro, ale také první návštěvníky po částečné rekonstrukci, kterou objekt procházel v uplynulých měsících, se právě na první jarní den, ve středu 21. března, chystá přivítat Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny v Hrusicích na Praze-východ.

16.3.2018

Komu se mohla hodit rampa pro akrobatické skoky?

Libčice nad Vltavou – Ukrást se dá skutečně cokoli. Potvrzuje to aktuální případ z okolí Libčic nad Vltavou na Praze-západ.

16.3.2018

Chcete mluvit s hejtmankou? Příležitost je ve středu

Střední Čechy – Možnost promluvit si s hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou (ANO) budou mít ve středu všichni zájemci, kteří se rozhodnou využít pokračování cyklu jejích „úředních dnů v regionu“. Tentokrát se dějištěm stane Arnoldinovský dům na Masarykově náměstí v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi – tedy budova Oblastního muzea Prahy-východ – kde se 21. března lze s hejtmankou setkat mezi 10. a 16. hodinou. 

16.3.2018

Jízdy s pražským tarifem zlevní i cestování výletními vlaky

Střední Čechy – Na novinku se od příštího víkendu mohou těšit výletníci, které láká oblast Brd. S legendární lokomotivou zvanou Bardotka začne od soboty 24. března vždy o sobotách, nedělích a svátcích nově jezdit vlak Cyklo Brdy – a to až 28. října. Také turistický rychlík do Českého ráje a Prachovských skal, vyzkoušený už loni, bude letos jezdit pravidelně. Ve čtvrtek to řekl novinářům středočeský radní pro oblast dopravy František Petrtýl. Pokračují také oblíbené výletní jízdy známé z minulých let. Letos jejich nabídku ještě rozšíří speciální akce pořádané v rámci oslav stého výročí vzniku Československa.

16.3.2018

Velikonoční atmosférou ožije skanzen už v sobotu

Střední Čechy – Blížícím se svátkům jara sice aktuální počasí příliš nenasvědčuje, Velikonoce však opravdu oslavíme už za dva týdny. 

16.3.2018

Bude to klouzat, hodně klouzat, varují meteorologové

Střední Čechy – Jestliže během uplynulého víkendu shodili bundy a uplatnili letní trička i ti, kteří se neřadí mezi otužilce, rozhodně to neznamená, že teplé počasí vydrží. Podle kalendáře stále vládne zima – a z aktuálního varování meteorologů vysvítá, že ještě neřekla sbohem. V nejbližších hodinách se chystá potrápit zvláště řidiče.

16.3.2018

Průhonice trápí vytrvalý sprejer. Zatím uniká

Průhonice – Po sprejerovi, který od ledna řádí v Průhonicích na Praze-západ, pátrají policisté z jesenického obvodního oddělení. Kdosi, kdo zatím uniká odhalení, po sobě zanechává podpis v podobě nápisu Smrk. Kam ho umístí, si zřejmě příliš nevybírá: na plechové dveře elektrorozvodné skříně, na přenosné stavební oplocení, na dopravní značení… 

16.3.2018

V cestě za flaškou nezabránila návštěvníkovi chaty ani mříž

Jílové u Prahy – Neovládnutelnou žízeň, za niž se účet vyšplhal na 5400 Kč, řeší policisté z Prahy-venkov: Jih. Pátrají po zatím neznámém pachateli, který se někdy v době od soboty do středy vloupal do rekreační chaty v oblasti Luka pod Medníkem u Jílového na Praze-západ.

16.3.2018

Po hledané ženě policie pátrá pět měsíců. Pomůže veřejnost?

Úvaly – S žádostí o pomoc při pátrání se ve čtvrtek obrátili na veřejnost policisté z Úval na Praze-východ. Pátrají po 31leté ženě z Prahy 9-Černého Mostu.

16.3.2018

Nehoda na dálnici: kolonou těžko projedou i vozy s majáky

Střední Čechy – Vážné dopravní komplikace přinesla havárie kamionu, který ve čtvrtek v půl šesté ráno boural na dálnici D8 u Zdib na Praze-východ. I když se nehoda obešla bez zranění, dramatické byly především první momenty po jejím ohlášení. Vozy složek integrovaného záchranného systému se totiž k místu události prodíraly jen s obtížemi. 

15.3.2018

Tlačenici na středočeských silnicích může zmírnit kapela Rolling Stones

Střední Čechy – Potlesk sklidila při setkání vedení kraje se starosty středočeských obcí a měst Barbora Tesařová z obce Lety. Jaroslavu Vavřinovi ze společnosti Klasik Moto, která chystá oslavy 115. výročí vzniku legendární motocyklové značky Harley-Davidson (jejichž centrem se od 5. do 8. července stane Výstaviště v pražských Holešovicích), položila otázku týkající se regionu na pomezí Prahy-západ a Berounska. Nebude se motocyklistům, které Vavřina označil za „fajnové zákazníky“, jimž organizátoři chtějí aktivně představovat přednosti středních Čech, špatně jezdit po silnících v okolí Karlštejna? Tamější komunikace jsou totiž dlouhodobě v mizerném stavu…

15.3.2018

Bourání mostu na silnici u Brandýsa omezí i provoz na dálnici

Střední Čechy – Zásadní omezení pro vozidla všeho druhu, které bude v plném rozsahu platit i pro autobusy veřejné dopravy. To se chystá na dálnici D10 u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. V sobotu zahajuje Středočeský kraj kompletní obměnu dálničního nadjezdu; mostu na silnici II/101 mezi Brandýsem nad Labem a Zápy, který současně slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici.

15.3.2018

Krajský úřad se na půl dne stane dějištěm velikonočního trhu

Střední Čechy – Nazdobená vajíčka v nejrůznějších úpravách, pomlázky, perníčky, beránci, mazance, rozmanitá jarní výzdoba, ale i spousta dalších výrobků, které dokážou vykouzlit jarní atmosféru. To vše bude nejen k vidění, ale i k mání na Josefa během celého dopoledne na chodbách středočeského krajského úřadu. Na pondělí 19. března se chystá prodejní výstava velikonočních předmětů, pochoutek i dekorací, kterou hejtmanství tradičně připravuje společně s poskytovateli sociálních služeb.

15.3.2018

Policie prověřuje, zda si motoristé cvakli. Kontroluje pásy

Střední Čechy – Větší počet policejních hlídek než obvykle mohou v tomto týdnu potkávat řidiči nejen na silnicích ve středních Čechách, ale po celé zemi – a vlastně i v dalších koutech Evropy. Rozjela se totiž rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce koordinovaná mezinárodní organizací složek dopravní policie Tispol. 

15.3.2018

Politolog: Přímá volba starostů vyžaduje rozumné politiky a kvalifikované občany

Střední Čechy – Budeme volit starosty měst a obcí přímo? To je aktuálním tématem. Zeptali jsme se proto politologa Vladimíra Srba z kutnohorské Vysoké školy politických a společenských věd, jak problematiku vidí on.

15.3.2018

Brutalita v autobuse, odchod prasat a jarmark neziskovek: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 14. března 2018.

14.3.2018

Předválečné napětí dodnes připomínají bunkry. Či jejich trosky

Střední Čechy – S 15. březnem si události roku 1939 a období okupace připomínají nejenom zájemci o vojenskou historii. Nové podněty třeba k zájmu o to, jak se region připravoval na možný příchod německých vojsk, lze najít v unikátně sepisovaných pojednáních o středočeské historii uplynulého století, která se stanou součástí reprezentativní publikace, již kraj vydá v rámci oslav výročí vzniku Československé republiky v roce 1918.

14.3.2018

Členům vlády se kraj ukáže z té horší stránky. Pomohou mu ministři?

Střední Čechy – Přesvědčovat ministry, že právě oni jsou těmi, kdo by mohl pomoci při řešení palčivých problémů Středočeského kraje, se ve středu 28. března chystají představitelé Středočeského kraje. O chystané návštěvě premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) i celé jeho vlády informovala na úterním setkání vedení kraje se starosty hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (rovněž ANO). Program chystané cesty po kraje zatím neupřesnila. Teprve se „dolaďuje“ s Úřadem vlády ČR.

14.3.2018

Sociální bydlení mají potřebným přiblížit dvě miliardy z dotací

Střední Čechy – Hned tři budovy plánuje přizpůsobit pro sociální bydlení vedení Mladé Boleslavi. Výhledově, kolem roku 2021, by mělo dojít na úpravy prázdného domu v Bělské ulici, kde dříve fungovala restaurace Červená růže. Podstatně blíž k zahájení prací jsou jiné dva objekty, kde se s využitím dotací z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) má s přestavbami začít ještě letos. Deníku to řekla Šárka Charousková z magistrátu.

14.3.2018

Recitovali a postoupili

Praha - Regionální kolo Středočeského kraje v rámci osmé celostátní přehlídky mladých recitátorů Memoriál Rosti Čtvrtlíka se uskutečnilo v divadle Horní Počernice. Většinou kralovali recitátoři Prahy, mezi nejlepší se ale dostali mladí z Čáslavi a Kolína.

14.3.2018

Psi, kteří přežili, a kanec, který zavřel Stromovku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 13. února 2018.

13.3.2018

Hejtmanství chystá velké cvičení. Vypne lidem elektřinu?

Střední Čechy – Část kraje zřejmě zhasne. Sice cvičně, ale naostro. V rámci úterního setkání představitelů Středočeského kraje se starosty informovali radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk společně s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou (oba ANO) o chystaném cvičení na téma blackout. Tedy rozsáhlý výpadek v dodávkách elektřiny. Termín? Ten není tajný: 4. a 5. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT