VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

včera 19:17

Muzeum přibližuje život v pravěku trampingu i v pravěku skutečném

Střední Čechy – Hotovou oázou pro příznivce trampingu může nyní představovat muzeum v Jílovém na Praze-západ. Zájmem o romantický život táborníků, které krajina mezi Kocábou, Vltavou a Sázavou lákala už před sto lety, je tato krajská organizace známá dlouhodobě. Vždyť původní verzi již dvakrát obměňované a aktualizované expozice nazvané Tramping a příroda v jižním okolí Prahy zde otevřeli již v roce 1987!

včera 17:52

Změnu života v kraji slibují elektronické systémy. Ale i nové vzdělávání

Střední Čechy – Pokrok na venkov přifrčí prostřednictvím rychlého internetu. Vyplynulo to z vystoupení ředitelky Středočeského inovačního centra Rut Bízkové, která v rámci úterní konference uspořádané v Dolních Břežanech pod názvem Středočeský kraj – region budoucnosti představila projekt své instituce Zrychli.net. 

včera 16:24

Vážně zraněného řidiče dopravil do nemocnice vrtulník

Střední Čechy – Nejenom pozemní týmy, ale i lékařská posádka v policejním vrtulníku pomáhaly hodinu před středečním polednem řidiči, který utrpěl vážné zranění při střetu dvou osobních aut na silnici mezi Strančicemi a Všechromy na Praze-východ.

včera 14:39

Zájem o kontrolu hospodaření správy silnic má prověřit kriminálka

Střední Čechy – Trestní oznámení, v němž se hovoří o neoprávněné kontrole v krajské správě a údržbě silnic, podal ve středu Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 5 středočeský krajský úřad. V pondělí o tomto kroku rozhodli středočeští radní, informovala Helena Frintová z kanceláře hejtmanky. Připomněla, že do Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje měli loni vyrazit dva lidé na neoprávněnou kontrolu.

včera 12:48

Zloděj se vybavil pro sport v každém počasí: sebral lyže i kolo

Střední Čechy – O vybavení ke sportování v zimním období i během léta připravil majitele dosud neznámý zloděj, který se někdy v době od pondělního večera do úterního odpoledne vloupal do garáže rodinného domu v osadě Zdiměřice u Jesenice na Praze-západ.

včera 12:25

Pacientka ve vážném stavu ohrožovala záchranáře. Zasáhli policisté

Úvaly – Podle záchranářů šlo o život, pacientka však měla na věc jiný názor. K zákroku zdravotníků v obci Květnice na Praze-východ se nakonec museli připojit úvalští policisté; posádku sanitky totiž agresivní žena ohrožovala a napadala.

včera 11:35

Místo, kde umírali lidé v autobuse, není podle policie nebezpečné

Horoměřice – Policejní bilanci tragické nehody u Horoměřic na Praze-západ, při níž v pátek dvacet minut před čtvrtou odpolední zemřeli tři lidé a 45 dalších utrpělo zranění, shrnula policistka Jana Dětská. Potvrdila dřívější informace o tom, že zranění neslučitelná se životem utrpěli 22letá řidička Škody Superb, 40letý řidič autobusu a 63letá žena cestující autobusem.

včera 11:24

Na ženě vzplálo oblečení, plameny se naštěstí podařilo rychle uhasit

Mnichovo Hradiště – Naštěstí k žádné tragédii nevedla událost, k níž byli ve středu po ránu voláni hasiči do domova, kde se poskytují sociální služby, v Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku. Hasiči tam vyrazili na pomoc hořící ženě, na níž vzplálo oblečení.

včera 11:21

Muž, který zemřel v chatě, se stal obětí vraždy

Střední Čechy – Obětí vraždy se podle prvotních poznatků stal 60letý muž, který v úterý večer zemřel v chatě v obci Černolice na Praze-západ.

16.1.2018

Ústy kraje se stala tvář známá z obrazovky. Nicol Lenertová

Střední Čechy – Novou tiskovou mluvčí má středočeské hejtmanství. Helena Frintová z kanceláře hejtmanky v úterý oznámila, že se jí stala Nicol Lenertová. Při zodpovídání novinářských dotazů bude podle Frintové spolupracovat i s dalšími pracovníky oddělení PR a komunikace, jehož tým se přednedávnem rozšířil v rámci výběrového řízení.

16.1.2018

Památkový ústav a kraj si své objekty navzájem pochválí, ale i půjčí

Střední Čechy – Stvrzeno je to od úterka podpisy: spolupráce středočeského hejtmanství s památkáři nebude nahodilá, ale stane se mnohem těsnější. Vyplývá to z memoranda, které v úterý na krajském úřadu podepsali hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a ředitel pražské územní správy Národního památkového ústavu Dušan Michelfeit.

16.1.2018

Šofér se zákazem řízení doplatil na volby. Hlídali je policisté

Střední Čechy – Jako ve smolný pátek třináctého dopadl právě v pátek řidič, který se na Praze-východ snažil ujet policejní hlídce. Byl dopaden – i když v kalendáři nebyla nešťastná třináctka, ale dvanáctka.

16.1.2018

Kolínskou porodnici má vrátit do Evropy nákladná rekonstrukce

Kolín – Je třeba najít hodně milionů – a rozhodně neotálet jak s financováním, tak s vlastní realizací, aby se úroveň zdravotní péče nevymykala evropským poměrům. Středočeským zastupitelům to před lednovým zasedáním, které se uskuteční na sklonku měsíce, doporučují krajští radní. V pondělí odsouhlasili, aby se do plánu investic pro rok 2018 mimořádně zařadily dva velké projekty. Prvním je rekonstrukce pavilonu porodnice v kolínské nemocnici – a druhým vybavení interiérů právě rekonstruovaného Dětského centra v Choceradech na Benešovsku.

16.1.2018

Děti Babiše se vyvlékají z kauzy Čapí hnízdo. Vymlouvají se na zdraví

Děti premiéra Andreje Babiše zaslaly policii lékařské posudky, podle nichž se nemohou účastnit trestního řízení v kauze Čapí hnízdo. Jsou obviněni z toho, že svému otci pomáhali zakrýt dotační podvod. Policie nyní hodlá nechat jejich zdravotní stav přezkoumat. Informoval o tom server Neovlivní.cz.

AKTUALIZOVÁNO
16.1.2018

Vyjmutí Čapího hnízda z evropského financování Středočeši nepodpořili

Střední Čechy – Ne, ne – a ještě jednou ne. Takový výsledek přineslo v úterý hlasování členů Výboru Regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy o třech návrzích na usnesení, z nichž dvě byla sledována s mimořádnou pozorností médií. Týkala se totiž dotace pro multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo. Dotace dlouhodobě spojované s pochybnostmi, podezřením a dohadováním, zda se nynější premiér Andrej Babiš (ANO) a lidé kolem něj v minulosti nedostali k padesátimilionovému příspěvku (1 965 076,55 eura) na budování „farmy“ na Benešovsku podvodem. Věc stále zůstává v šetření pražských kriminalistů.

16.1.2018

Dotační miliony umožní vybudovat učebny pro volný čas

Střední Čechy – Čtyř moderních učeben se díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám dočká Základní škola v Trhovém Štěpánově na Benešovsku. Vybudovat nové vzdělávací zázemí určené pro mimoškolní činnost umožní 17milionová dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Peníze v rámci Integrovaného regionálního operačního programu rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj.

16.1.2018

Tragédie u Horoměřic: Kolegové zakládají sbírku pro rodinu řidiče

Horoměřice - Kdo je viníkem dopravní nehody u Horoměřic, která si minulý pátek vyžádala tři oběti na životech? Na tuto otázku vyšetřovatelé odpověď zatím nenašli.

15.1.2018

Na podpálení chaty s lidmi uvnitř se soudu zdály paragrafy přísné

Střední Čechy – Deset let má za mřížemi přemýšlet o tom, jak se před necelým rokem postavil k rodinnému rozvratu, 61letý Zdeněk Ch. Krajský soud v Praze mu v pondělí vyměřil desetiletý trest odnětí svobody za to, že se pokusil upálit exmanželku i s jejím novým partnerem.

15.1.2018

Náklady na prověřování stavu ovzduší se zaplatí z poplatků za znečišťování

Střední Čechy – Bezmála tři čtvrtě milionu korun vyčlenili v pondělí středočeští radní pro oblasti, kde to nejvíc smrdí. K nákupu voňavek ovšem peníze neposlouží. Pomohou však odhalit, jak moc je problém závažný: schválených 720 tisíc korun má umožnit, aby i letos pokračoval detailní monitoring ovzduší na Kladensku a Mladoboleslavsku.

15.1.2018

Rekonstrukci silnice pořídí kraj za necelých 22 milionů

Střední Čechy – Opravu silnice III/2384 v Kladně-Rozdělově zajistí firma Bögl a Krýsl. Výběr dodavatele veřejné zakázky schválili v pondělí krajští radní. Práce v Doberské ulici by měly začít ještě letos; kvůli zajištění přístupnosti území bude stavba rozdělena do čtyř etap. Opravy se týkají kilometrového úseku – přesně jde o délku 1013,1 metru – přičemž vozovka bude zúžena na základní šířku 6,5 metru mezi obrubami.

15.1.2018

Sportovním centrům mládeže chce kraj poslat statisíce i miliony

Střední Čechy – Celkem dvaceti miliony korun by měl kraj v letošním roce podpořit fungování sportovních center mládeže, která vychovávají jak budoucí šampiony v individuálních sportech, tak se věnují i sportům kolektivním. O rozdělení peněz budou na sklonku ledna rozhodovat středočeští zastupitelé. 

15.1.2018

Velocipedisté se v Dobřeni rozloučili s prázdninami

Dobřeň /FOTOGALERIE/ - Oslavou 200 let od vynálezu velocipédu se nadšenci do historických kol rozloučili s letními prázdninami. Ohlédnutí napsal Jiří Hásek ze Suchdola.

15.1.2018

Středočeši hlasují o Čapím hnízdě. Pak rozhodne ministerstvo

Střední Čechy – Jakkoli je doporučení ministerstva financí opačné, většina členů výboru Regionální rady Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy trvá na tom, aby projekt Čapí hnízdo nebyl vyjmut z evropského financování. Před jednáním výboru, které na úterý svolala jeho předsedkyně, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava pokorná Jermanová (ANO), to oznámilo společné prohlášení zástupců STAN, ODS a TOP 09.

14.1.2018

Svědci tragické nehody autobusu u Horoměřic se hlásí policii

Horoměřice - Policii už se přihlásili první svědci nehody autobusu u Horoměřic nedaleko Prahy, při které zemřeli tři lidé. Vyšetřovatelé od nich zjišťují informace, které by pomohly objasnit příčinu nehody. Bude nutné i zpracovat znalecké posudky. Vyšetřování tak zabere ještě několik týdnů. V neděli o tom informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

14.1.2018

Peníze na jarní sázení jsou k mání už teď, připomíná nadace

Střední Čechy – Lipovou ulici vylepší 21 lip. Tak na radnici v Pyšelích na Benešovsku uvažovali v souvislosti se 150 tisíci korun, jež se městu podařilo získat jako dotaci na výsadbu zeleně.

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2018

V Pardubicích se zhroutilo zabezpečení trati. Zpoždění jsou i dvouhodinová

Pardubice - Porucha bezpečnostní signalizace pardubického nádraží paralyzovala páteřní trať. Vlaky na trati Kolín - Brno nabírají velká zpoždění.

13.1.2018

Ve středních Čechách vyhrál Miloš Zeman, na záda mu dýchá Jiří Drahoš

Střední Čechy - Všechny volební okrsky ve středních Čechách jsou sečteny. Prohlédněte si, jak se volilo v kraji, okrese a ve vašem městě nebo vesnici.

AKTUALIZOVÁNO
13.1.2018

Arriva i policie žádají o pomoc svědky nehody autobusu u Horoměřic

Horoměřice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Velmi smutná zůstává bilance tragické nehody autobusu a osobního auta, k níž došlo v pátek dvacet minut před čtvrtou odpolední poblíž Horoměřic na Praze-západ. Na místě zemřeli tři lidé: mladá řidička Škody Superb, v autobuse pak šofér a jedna z cestujících. 

AKTUALIZOVÁNO
13.1.2018

Zeman vyzve Drahoše. Za ním dorazil do štábu Horáček i Hilšer

/VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/ Ve druhém kole se o post prezidenta republiky utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš. V prezidentských volbách zcela propadl Mirek Topolánek. Třetí je Pavel Fischer následovaný Michalem Horáčkem a Markem Hilšerem. Celý dnešní den jsme pro vás sledovali on-line.

12.1.2018

Vzorové obce napoví ostatním, jak chránit osobní data

Střední Čechy – Hotový strašák pro mnohé instituce představují GDPR neboli nová pravidla pro nakládání s osobními údaji.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>