„My nejsme revival, já jsem měl rád písničky Karla Gotta od dětství a tímto mu vzdáváme hold, rozhodně jej nechci napodobovat,“ řekl Šebek v úvodu koncertu, který s krátkou přestávkou trval téměř tři hodiny.

Doprovodila jej kapela složená nejen z tradiční rytmické sekce, ale i s dechy, smyčcovým triem a třemi vokalistkami. Kromě Andrey Procházkové to byla jeho dlouholetá kamarádka Zuzana Štefániková, která si zazpívala i duet, a pak především jeho maminka a zpěvačka na volné noze Kristýna Šebková. Ta nejenom se synem vtipkovala v mluveném slově, ale zazpívala si s ním i několik duetů, ale také sólově písničky z repertoáru Heleny Vondráčkové jako nesmrtelný hit Malovaný džbánek, který si zpíval celý sál, nebo píseň z muzikálu Noc na Karlštejně Lásko má, já stůňu.

Zdroj: Zdeněk Hejduk

Ale páteř koncertu pochopitelně tvořily skladby Karla Gotta, a to ze všech jeho období. Zazněly písničky Zdvořilý Woody, Trezor, Lady Carneval, Včelka Mája, Kávu si osladím Ráno jedu dál či zcela poslední Srdce nehasnou, na kterou se sál rozzářil světýlky mobilních telefonů a mnoho dalších, často uvedené nějakým příběhem či historkou.

Spousty textů si zpívali fanoušci společně se zpěvákem, občas se v uličkách tančilo, na závěr přítomní tleskali ve stoje a Kristián Šebek s kapelou ještě přidal dvě skladby.

Většina návštěvníků při odchodu hovořila o velmi vydařeném večeru, hlavní protagonista okamžitě poté, co slezl z pódia, byl svým fanouškům k dispozici s autogramem či společnou fotografií. Koncert málem ohrozila ztráta části bicí soupravy z přívěsného vozíku na dálnici při přejezdu z Liberce, nakonec vypomohl bubeník plesové kapely Paragraf 202, který měl část soupravy uložené ve společenském domě a místní základní umělecká škola.

V závěru koncertu Kristián Šebek oznámil, že se bicí našly a hodný nálezce je dopraví k bubeníkovi a kapelníkovi Zdeňku Koubkovi. Takže lidé jsou ještě stále poctiví a příběh má dobrou pointu.