Stalo se tak po dvou letech a jeho fanoušků, kteří se sjeli nejen ze širokého regionu, se sešlo tentokrát ještě více než minule, a zaplnili nejen připravené židle, ale posedali si i na schody.

Záviše buď fanoušci milují, nebo jeho tvorbu nemusí, těžko se hledá něco mezi tím. Jím napsané a interpretované písničky jsou totiž prošpikované vulgarismy či přímo výjevy vystihující přesně hájemství jeho knížectví.

Z koncertu Záviše v Kolíně. | Video: Zdeněk Hejduk

Fanoušci se dočkali největších hitů Záviše jako jsou Červený most, Já na vojnu nepudu, Špediter, Cvičitelky Aerobiku, Chcánky nebo Dvě panenky a mnoha dalších, které si bouřlivě vyvolávali, a když se jich dočkali, tak jejich lechtivé texty sborově zpívali.

O přestávce pak vzali útokem provizorní stánek jeho manažerky zvané Charlie a Záviš ochotně podepisoval trička, knihy nebo vinylové desky. V závěru si fanoušci mohutně vytleskali ještě dva přídavky.

Tímto koncertem na terasách skončil půlroční program kolínského městského společenského domu, už nyní ale nabízí na svých internetových stránkách nový podzimní, dle slov vedení vůbec nejnabitější nabídku v historii tohoto kulturního stánku. Na všechny koncerty či představení už jsou vstupenky v prodeji.