Na Plaňanském posvícení zazpíváte v rámci projektu The Best of Musicals. Jak vznikl tento projekt?

Vznikl oboustranný nápad, (spolu s Josefem Vojtkem), chuť vytvořit koncertní repertoár, který má trochu rockovo – operní nádech. Pepa je můj divadelní kolega, se kterým už několik let hraji v Divadle Broadway, v současné době i v Bobycentrum Brno. Rok jsme ladili repertoár, vyzkoušeli ho před publikem, a myslím, že se povedlo dát dohromady velmi zajímavý koncert nabitý energií a dobrou muzikou.

Kolik koncertů v rámci The Best of Musical odzpíváte?

Máme za sebou tzv. zkušební koncerty, od září rozjíždíme naplno tyto koncerty s kapelou. Termíny se neustále doplňují. Vzhledem k našim divadelním a koncertním povinnostem, není jednoduché sestavit turné, ale moje manažerka Veronika Šimůnková je střelec, takže myslím, že koncertů bude dost.

Nepřemýšlíte také o desce The Best of Musicals?

Kouzlo okamžiku jsou naše koncerty. Jedinečnost projektu netkví jen v muzice, ale také v atmosféře a vstupních improvizacích, které diváky baví. Pokud bude úspěšné turné, tak příští rok bychom mohli desku natočit.

Na jaké písničky se fanoušci mohou těšit?

Do repertoáru jsme zařadili písně ze světových a českých muzikálů. Phantom of the opera, Cats, Angelika, Mata Hari, Tři mušketýři, Hamlet, New York, West Side Story, Kleopatra, Dracula… atd. Pár z nich má rockově laděné aranžmá.

Kromě hudby, muzikálu a divadla se zabýváte mnoho let také charitou. Co vám dává sdružení La Sophia?

La Sophia o.p.s finančně pomáhá talentovaným dětem z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin v oboru hudba, sport. Naše aktivity, koncerty, letní akademie, se věnují rozvoji jejich nadání a následné podpoře sportovních klubů, studií na ZUŠ, středních školách či konzervatořích. Je to ojedinělý projekt s bohatou historií a pomáháme čím dál většímu počtu dětí. A to mi dělá radost.

Mimo jiné máte na kontě také pohádkové CD Čertoviny. Kde jste brala inspiraci k pohádkám?

Pohádky vznikaly paradoxně v Granadě ve Španělsku, kde jsem chodila do jazykové školy. Se skladatelem Milošem Krkoškou jsme je pak natočili u něj ve studiu. Jsou to pohádky pro děti i dospělé a podle reakcí lidí se moc líbí. Hlavně když si je prý pustí při cestách na dovolenou nebo jako večerníček před spaním. Chtěla jsem napsat klidné a milé pohádky, které nemají v sobě agresivitu.

Vaše aktivity jsou různorodé a bohaté. Dokážete říci, co vás nejvíce naplňuje?

Naplňuje mne všechno to, co mi přináší potěšení, ať už je to práce nebo odpočinek. Když mám volno, jsem buď na horách, nebo relaxuji u vody, nebo doma. Miluji vaření, takže to je svým způsobem určitý druh odpočinku, a pak cestování a poznávání nových věcí.