„Ludmila je absolventkou umělecké výtvarné školy v Žitomíru, volyňská Češka, která od roku 1994 trvale žije v České republice. Navštěvovala uměleckou školu a následně vystudovala obor výtvarník aranžér,“ představil postavou drobnou umělkyni Petr Lubomír Šticha, sám malíř a lektor výtvarných kurzů. Autorka v sále rozvěsila především scenérie krajin a krajinná zátiší, které v její tvorbě převládají, na kontě má i knižní ilustrace, jedna zajímavá publikace je zrovna před dokončením.

„Její výtvarný projev je zcela osobitý, s charakteristickým rukopisem. Vcítěním se do vyvážené kompozice vdechuje obrazům určitý realistický ráz, přičemž zachovává jemnost barev a pozitivní vnímání zobrazovaného celku. Některé z jejich prací mohou na diváka působit jako lyrické sonety,“ dodal vernisážový řečník Štícha. Díla Ludmily Ďakončuk, která vystavovala nejen v České republice či na Slovensku, ale i ve Španělsku, Polsku, Německu či v Itálii, je v kolínské knihovně možné vidět až do 26. dubna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zpěvák Kristián Šebek se v Kolíně vyznával ze své lásky k božskému Karlu Gottovi

Kristián Šebek vystoupil v kolínském Městském společenském domě v rámci svého turné "Můj vzor - božský Karel". | Video: Zdeněk Hejduk