Název koncertu podtrhl kalíšek svatomartinského vína nabízený zdarma publiku před začátkem koncertu i o jeho přestávce.

Hodně se povedl výběr hosta v podobě výborného trumpetisty Vlada Kumpana, který s doprovodem orchestru zahrál skladby Alberta Hammonda One Moment In Time, Ernesta Lecuna Malaguena, Francise Lai Love Story a pak především slavnou písničku Spiel mir das Lied vom Tod skladatele Ennia Morriconeho z filmu Tenkrát na Západě. Úspěch u publika měl takový, že po každé skladbě vždy jednu verzi přidával.

Dramaturgie koncertu střídala náročné vážné skladby třeba od Antonína Dvořáka či Arama Chačaturjana s populárními, muzikálovými či filmovými s nimiž si výborně poradili zpěváci Petra Perná a Petr Konývka, který také celým večerem s humorem a grácií povětšinou provázel.

Ne vše ale bylo růžové od začátku - kmenový dirigent a zakladatel orchestru Petr Stříška je vážně nemocný a druhá dirigentka, jeho následovnice Irena Pithartová nedávno porodila. Takže nakonec s vedením orchestru vypomohl dirigent Mládežnického orchestru Základní umělecké školy Františka Kmocha a kapelník kapely Březovanka Jiří Vojtěch. „Zkoušel s námi od září,“ naznačil manažer orchestru Zdeněk Jírek. A s náročným úkolem si poradil bez jediného problému.

Dvouhodinový koncert ukončily populární skladby Tereza od dvojice Suchý a Šlitr a Pískovec z repertoáru Lucie Bílé, následné dlouhé loučení muzikantů s publikem naznačovalo opravdový a definitivní konec koncertu.

„Jsme moc rádi, že jste přišli. V čase, kdy hodně renomovaných kapel ruší své koncerty, vy jste zaplnili divadlo a celou dobu v něm seděli s respirátory na puse. Moc vám za to děkujeme,“ poděkoval emotivně Petr Konývka divákům a orchestr v přídavcích poprvé ten večer sáhl k dechovkám. A to hned k těm největším od domácího skladatele Františka Kmocha.

Tu třetí v pořadí, místní hymnu Kolíne, Kolíne už zpíval pod rouškami celý sál stojící a tleskající ve stoje. Nádherný důkaz toho, že když je zájem na obou stranách, může pořád kultura fungovat a rozdávat emoce plnými hrstmi.