Ohradou projde průvod, Fajberkem také

Ohrada – Sdružení občanů Ohradské besedy zve na májový průvod a taneční zábavu pod hvězdami. Akce začne dnes ve 13 hodin u hospody. Taneční zábava je naplánovaná na 20 hodin. Ve Velimi na Fajberku začnou máje průvodem už ve 12 hodin. Průvod doprovodí Starostova 12. Večer začne májová veselice, kde zahraje kapela Unikát. Večerní program je naplánovaný od 20 hodin.

Staromilci pořádají v sobotu sbírku pro týrané pejsky

Louňovice – V pořadí již šestou veřejnou, otevřenou nefinanční sbírku na podporu depozitu psího útulku v Horních Chvatlinách vyhlašuje Spolek staromilců. Pro týrané pejsky jsou potřeba matrace, ložní prádlo, misky, granule, maso, těstoviny, rýže, pamlsky, ale také velké igelitové pytle, desinfekční prostředky, odčervovací tablety a pipety na největší plemena. Dary můžete přinést v sobotu 27. května od 9 do 12 hodin ke garáži obecního úřadu.

Oslaví staročeské máje

Krymlov – Staročeské máje si dnes odpoledne užijí Krymlovští. Lidé se mohou těšit na májovou besedu, scénku s popravou krále i bohaté pohoštění a večerní zábavu. Akce začne v 15 hodin na návsi.

Poslední možnost prohlídky

Kolín – Už jen do neděle můžete navštívit výstavu Poklady ze sbírek ve Veigertovském domě na Karlově náměstí v Kolíně. Výstava představuje více než stovku nejcennějších předmětů ze sbírek Regionálního muzea a jeho poboček v Českém Brodě a Kouřimi. Jedná se o rozmanitý výběr exponátů.

Vyzkouší jízdu zručnosti

Liblice – Dopravní den si užijí děti v Liblicích již dnes. Uskuteční se ve venkovních prostorách Střední odborné školy. Stejně jako každoročně bude připravená jízda zručnosti, hod míčkem na dráčka, jízda autíčkem a další.

Vystoupí na ochozy chrámu

Kutná Hora – Mimořádné výstupy na ochozy chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře se konají zítra ve 14 a v 15 hodin. Lidé získají jedinečný zážitek a podpoří i sbírku Zvon pro Jakuba.

Prvňáčky pasují na čtenáře

Kouřim – Kouřimští prvňáčci budou pasovaní na čtenáře v městské knihovně v 9 hodin. V uplynulém týdnu byly na čtenáře pasováni také žáci 1.A kolínské 7. základní školy.

Arboretum otevře dveře

Kostelec n. Č. l. – Arboretum Fakulty lesnické a dřevařské ČZU zve na jarní Dny otevřených dveří s komentovanými prohlídkami. Konají se po celý víkend od 9 do 17 hodin.

Železniční modeláři zvou na největší výstavu

Pečky – Největší výstava železničních modelů a modelových kolejišť v republice odstartovala již včera. Pokračovat však bude až do neděle. Na akci nechybí modelářská burza, prezentace novinek nebo RC modely. Děti jistě zaujme improvizovaná zahradní železnice o rozchodu 300 mm a všechny návštěvníky potěší mimořádné jízdy historických motorových vlaků po okolních tratích. Otevřeno je v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin. Akce je součástí dětské pouti v Pečkách.