V novém představení nazvaném Zaber a makaj! je naladil hned úvodní medvídek jezdící po jevišti v autě a rozesmál hlavní hrdina Smejko válející se v posteli a odmítající vstávat. K tomu mu měly pomoci písničky Dobré ráno a Hej rup, což se v případě Smejka příliš nedařilo, ale především holčičky se seběhly před pódium, aby si zde s chutí na ně zatančily.

Tyto věrné fanynky znaly i další písničky jako třeba Mňamiky mňam zpívanou zlenivělému a vykrmenému hlavnímu hrdinovi. A to Smejka ještě navštívila Lemra lenivá, a to jak postavička, tak stejnojmenná písnička. Samozřejmě, že se nakonec vše v dobré obrátilo, Smejko za pomoci Tanculienky i Huncúlika začal cvičit, zhubl a i když se na chvíli objevil na pódiu vlk, vše dobře dopadlo a v závěru se postel proměnila v cvičící trampolínu.

Sál sice nebyl úplně vyprodaný, jako tomu bývalo v minulých časech, přesto dorazilo několik stovek dětí se svými rodiči, a především ty nejmenší mající písničky naposlouchané, si hodinové představení s chutí užili. A většinou si ještě domů odnášeli nějaké to DVD nebo kousek oblečení coby vzpomínku na hezky prožité nedělní dopoledne. A to ještě poslední říjnovou neděli přijede česká varianta tohoto projektu v podobě Štístka a Poupěnky.