Sraz traktorů v Lipci se uskuteční už podeváté

Lipec – Tradiční sraz traktorů, konkrétně jeho už 9. ročník, se uskuteční v sobotu na hřišti v Lipce. A nejen tam. V pravé poledne začíná na hřišti výstava traktorů, o hodinu později se nablýskaní krasavic vydají na spanilou jízdu. Ve 14 hodin odstartují závody traktorů domácí výroby a následně také jízda zručnosti. Součástí akce je i výstava veteránů všech značek auto, moto, ale i vojenská technika.

Muzeum zve na prohlídku

Kolín – Regionální muzeum zve na komentovanou prohlídku výstavy Jiří Balcar – filmové plakáty malbou a koláží 1959 – 1967. Prohlídka bude obsahovat výklad historika Zdenka Primuse. Akce se koná v úterý 30. května od 17 hodin v Červinkovském domě.

Farář požehná hrob známé herečky

Cerhenice – Slavnostní žehnání místa posledního odpočinku cerhenické rodačky, herečky Blanky Waleské se uskuteční v sobotu od 10 hodin hodin na hřbitově v Cerhenicích. Po více než 30 letech se tak ostatky slavné herečky vrátí do jejího rodiště. „Poslední hold a potlesk si naše rodačka a velká osobnost českého divadla a filmu rozhodně zaslouží,“ říká starosta Marek Semerád. Po úvodní modlitbě bude následovat krátké čtení z písma svatého. Po pietním uložení urny hrob požehná farář Josef Nerad.

Zahrady GASK přivítají Sousedský jarmark

Kutná Hora – Čtvrtý ročník takzvaného Sousedského jarmarku přivítají zahrady Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře v sobotu 27. května. Bohatý program pro všechny generace začne ve 13 hodin, chybět nebude závod na odrážedlech nebo módní přehlídka.

Na orientační běh dorazí olympionička Šafránková

Uhlířské Janovice – Sedmý ročník orientačního závodu „Běh na draka“ odstartuje v neděli 28. května od 8 hodin u městského parku v Uhlířských Janovicích. Připraveny jsou tři běžecké kategorie a jedna cyklotrať. Součástí programu budou i ukázky dřevosochání. Účast na závodech přislíbila olympijská reprezentantka v hodu kladivem, Kolíňačka, Kateřina Šafránková. Orientační běh odmoderuje Michal Šeda. Závod je dílem nadšenců, které těší, že závody jsou pro širokou veřejnost bez rozdílu věku a jsou oblíbenou aktivitou rodičů a jejich dětí. Projekt vznikl na základě nápadu o vytvoření běžeckého týmu nebo spolku.