Podobně žánrově naladěni byli i následující Modern Age Dying ze slovenské Nitry, rychlý a hodně našlapaný thrash metal předvedla další česká kapela říkající si Shampoon Killer, z Prešova dorazila brutal deathmetalová parta Perversity.

Na všechny zmíněné kapely byl parket slušně zaplněný, už při zvukové zkoušce místního a festival pořádajícího Elysia se však fanoušci řádně zahustili a jen kapela zpustila, nastalo peklo – nadšení příznivci se natlačili až před pódium a Elysium to rozjelo, jak je jeho zvykem, také ve velkém stylu. Zpěvák Bejv skákal z praktikáblu a už zhruba ve třetí skladbě se nechal nosit na rukou fanoušků.

Jako tradičně vrchol festivalu, navíc ještě okořeněný faktem, že se jednalo o poslední koncert bubeníka Elysia Petera Heteše. Až po tomto vrcholu zahrál hlavní festivalový tahák, francouzští Ahasver, kteří se v České republice objevili vůbec poprvé, a přestože řady publika po setu Elysia lehce prořídly, atmosféra byla pořád více než důstojná. Tečku udělala kapela Armada z Mexika, která naopak v minulosti hrála i přímo na pódiu Týneckého mazce.

close Festival Týnecký mazec v Týnci nad Labem. info Zdroj: Deník/Zdeněk Hejduk zoom_in Festival Týnecký mazec v Týnci nad Labem.

„Přestože mexikánci začali hrát až hluboko po půlnoci a končili v půl třetí ráno, pořád měli svůj syrový death metalový nářez komu servírovat. Celkově přišlo fanoušků zase víc a moc jim děkujeme, bylo ideální počasí, a i díky tomu jsme letos vytočili rekordní počet pivních sudů,“ chválil i děkoval David „Adis“ Adamec, basový kytarista kapely Elysium a jeden z organizátorů.

Kromě pivního občerstvení na přítomné čekal i guláš nebo klobásy či sekaná přímo z udírny, na malou svačinu pak chleby se škvarkovou pomazánkou. Festival se tedy vyvedl po všech stránkách a organizátoři již mají v hlavách jeho sedmnáctý nastávající ročník.