Spolek Nebovidská tvrz, který Vánoce na tvrzi připravil, uzavírá úspěšnou sezónu jednou ze svých  nejoblíbenějších akcí. Jde o sváteční zastavení, kde panuje dobrá sousedská nálada. Návštěvníci zde mohou nakoupit originální, ručně vyráběné dárky od více než padesáti jarmarečníků. Nově se mohou návštěvníci těšit na další instalace venkovského muzea. 


Historická stavba tvrze bude v sobotu 9. 12. oděna do vánočního hávu a po celém areálu naleznou návštěvníci více jak desítku vánočních stromečků ozdobených dle různých způsobů. S cukrovím, palačinkou, jitrnicí či svařákem mohou vyrazit na dva návštěvnické okruhy. Spolek se také chce pochlubit dalšími pokroky, které se letos při záchraně Nebovidské tvrze podařily – zmizela nevzhledná betonová rampa, byl postaven přístřešek pro historické stroje a nářadí, ale hlavně budou moci návštěvníci poprvé nahlédnout do nově odhalených podzemních chodeb a sklepení. Ty sice nejsou návštěvníkům přístupné, ale pohled bude možný alespoň pomocí soustavy zrcadel. 


Řemeslné dílničky propojuje rodinná stezka. Svíčkárna a apatyka nabízí vlastnoruční výrobu svíčky, mýdla či namíchání čajové směsi pro zdraví. V kovárně zvoní kladiva a kováři odlévají s návštěvníky olovo, na tzv. špýchaře se bude věštit budoucnost. K Vánocům patří samozřejmě i zvířátka, kterých bude na tvrzi plno. 


Shledání starých známých a potkávání nových doprovázejí vánoční písně a koledy v podání pěveckých sborů z Kolína a Červených Peček. Velikým lákadlem opět bude vystoupení orchestru Harmonie 1872 Kolín. Vrcholem doprovodného programu je divadelní hra Setkání před Betlémem. Lidem dobré vůle přinese radostnou zvěst o narození Spasitele Divadlo Víti Marčíka v 16:00 hodin. 


Akce se koná za každého počasí, návštěvníkům bude zpřístupněn téměř celý zastřešený objekt tvrze. Vánoce na tvrzi jsou určeny právě pro ty, kteří místo jednotvárných náměstí s blyštivými kandelábry raději navštíví místo, kde je cítit pečená kýta, kouř štípe do očí, pod kotlem se vaří prdelačka a je možné si všechno vyzkoušet: odlévání olova, házení střevícem či pouštění lodiček.