První letošní pivovarský běh se kvapem blíží!

Kostelec n. Č. l. – Černokostelecká desítka se letos uskuteční již potřetí a to v sobotu 13. května. Na přání mnoha běžkyň a běžců bude závod startovat odpoledne ve 14.30 hodin z černokosteleckého pivovaru.

Hanka Čížková a Jitka Asterová míří do Radimi

Radim – Mládí nevyprchej. Tak se jmenuje show o životě, o láskách a o tom, jak si udržet mládí. Humorného vyprávění peprných historek ze soukromí hvězd se ujme Jitka Asterová a Hanka Čížková. Jako host se představí Yanna. Akce se koná 11. května od 19 hodin v kulturním domě. Lístky k dostání na obecním úřadě.

Legiovlak bude stát v Kolíně

Kolín – Třináctivozová souprava mapující život a boj Čechoslováků v 1. světové válce se od 9. do 14. května zastaví v Kolíně. Přístupná bude každý všední den od 8 do 18 hodin a o víkendech od 9 do 19 hodin. Legiovlak, projekt Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. Souprava historických vagónů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany ČR a mnoha dalších institucí, projede do roku 2020 celou Českou republiku a Slovensko. V současnosti se Legiovlak skládá ze třinácti zrekonstruovaných vagónů, jakými se desetitisíce legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918 – 1920.

Děti se sejdou v knihovně na živém čtení

Český Brod – Městská knihovna pořádá dnes od 16 hodin odpolední živé čtení pro děti. V knížkách budou děti hledat pohádky, příběhy a básničky o hračkách a hraní.

Staročeské máje začnou dopoledním průvodem

Velký Osek – Staročeské máje se ve Velkém Oseku konají i letos. Naplánované jsou na 20. května a program začne už v 9 hodin dopoledne.Průvod bude zahájený Králem Máje před Dělnickým domem. Do kroku bude hrát kapela pana Kysilky. V 18 hodin mladí zatančí Staročeskou besedu a ve 20 hodin začne Májová zábava.