Fotografie z obce lze vidět až do příštího pátku

Toušice – Výstava fotografií z dob minulých i současných, která byla spojená s oslavou obce Toušice, je zpřístupněná do pátku 14. července. Vidět ji lze však pouze po předchozí telefonické dohodě. Pokud máte o výstavu zájem volejte na 728879127.

Děti se naučí malovat

Kostelec n. Č. l. – Tvůrce kreslených seriálů, knih pro mládež a ilustrací do časopisů Jiří Filípek zve zájemce z řad dětí do černokostelecké kavárny Modré dveře. Děti se v úterý 11. července od 15 hodin naučí pracovat s technikou lavíru, malování akvarelem nebo například vrstvení vosku. V plánu je také kresba architektury nebo stříkání přes šablonu. Lekce trvá 1,5 hodiny a další se koná 15. srpna.

Plovárna funguje denně

Kolín – Letní plovárna v kolínském Vodním světě je každý den otevřená od 9 do 20 hodin. Právě na letní plovárnu jsou přesunuté hodiny vodního aerobiku, na který je třeba přijít vnitřní pokladnou. Aerobik začíná vždy v 19 hodin. V případě špatného počasí zůstává ve vnitřním bazénu.

V Kutné Hoře si můžete vyzkoušet orientační běh

Kutná Hora – Prožít prázdniny tak trochu netradičně mají nyní možnost lidé ve městě. Po celé léto mohou absolvovat orientační běh v jeho specifické podobě, jako takzvaný parkový či městský orientační běh. K absolvování závodu s názvem Kutnohorské detaily aneb letní orientování s Mikulášem Dačickým je třeba vyzvednout si mapu se startovní průkazkou. Lze tak učinit na třech místech, a to ve Spolkovém domě v Kutné Hoře, v Dačického domě a v Infocentru na Palackého náměstí.

Letní kino uvede novou komedii Špunti na vodě

Kolín – Kolínské letní kino v parku u Ztracené uličky uvede dnes novou českou komedii Špunti na vodě. Letní kino začne promítat jako obvykle až po setmění. Projekce tak pravděpodobně začne v 21.45. Další promítání je naplánované na čtvrtek, kdy mohou lidé vidět film Noc na Karlštejně.