„Tradiční zážitkový den plný chuti domácího kváskového chleba, dalamánků, housek a koláčů. Tradice, kterou jsme začali v roce 2014, si nachází stále své příznivce a zvýrazňuje Štolmíř na mapě významných míst ve Středočeském kraji. Není to jen o chutích a vůních čerstvého pečiva, ale i o shledání, komunikaci, starém řemesle, práci a komorní atmosféře,“ popsal Jiří Stuchl, ředitel M‘am‘alocy.

Vedle chutného pečiva a podnosů z vrbového proutí se návštěvníci mohou těšit i na stánek plný sladkého pokušení od paní Líby. Ta ke kávě nabídne domácí koláčky, výborné linecké i nadýchané řepánky.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

O sdružení M‘am‘aloca
Obecně prospěšná společnost funguje ve Štolmíři. Pomáhá komunitám a lidem v okolí. Pod heslem „Mysli globálně, jednej lokálně,“ pořádá na Českobrodsku společenské akce, přednášky či kurzy na počítači pro seniory. Je toho ale mnohem více.

„V červenci zakončíme také náš umělecký příměstský tábor pro děti z blízkého okolí. Zároveň končí i náš první Workcamp dobrovolníků z celého světa, který pořádáme ve spolupráci s INEX-SDA a Římskokatolickou církví. Celkem 9 dobrovolníků 3 týdny pomáhali na čištění starého hřbitova kolem kostela sv. Havla ve Štolmíři,“ popsal ředitel Jiří Stuchl.