Organizaci akce si vzal na starost nestor místních muzikantů a frontman legendární kapely Telegraf Petr Bašus. Ten ve spolupráci s obcí pozval v neděli 31. března do místního kulturního domu čtyři hudební uskupení.

Program zahájila Nekapela.cz, jejíž set byl složen převážné z parodií na známé hity, jako například skladbou Final Countdown od slavných Europe, přejmenovanou na Pádlem mávám. Při nejznámější písni Vítkova kvarteta se na podium objevil Pražský démon v podání Petra Bašuse, který si ji s Nekapelou i zazpíval.

Z koncertu brněnské kapely Insania ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.
Kapela Insania pozvala fanoušky na rockovou mši, asistovala u toho Rissla

Večer pokračoval vystoupením skupiny Tož Kapela, která zahrála rockové a popové skladby, jakou byla například ústřední píseň seriálu Sanitka s názvem Můj čas, v akustické podobě. Nebála se zabrousit i do vod klasické hudby.

Po dvou akustických kapelách přišel čas přitvrdit. Kouba Band, který vystoupil jako třetí v pořadí, zaplnil sál rockovými kytarovými riffy. V jeho podání zazněly cover verze skladeb jako Láska je kurva, Poletuji nebo pomalá skladba z pera Františka Ringo Čecha Jsem prý blázen jen. Set ukončila Motorka, kterou si hlasitým skandováním vyžádala část publika.

Koncertní šňůra nazvaná Black Mass Hysteria Tour 2024.
Sálem společenského domu zněl rap metal, hlavní hvězdu večera potvrdil Redzed

Závěr patřil skupině Telegraf, která táhne svou muzikantskou káru spolu s Petrem Bašusem od roku 1977. Na svém kontě má několik hudebních alb. V Tatcích zahrál průřez svého repertoáru, který je vzhledem délce působení kapely opravdu úctyhodný. Z pódia tak zazněly skladby Karin, Má drahá nebo Křídla andělu.

Velikonoční benefice končila po půlnoci a lidé odcházeli domů nejen s hudebním zážitkem, ale i s pocitem, že podpořili dobrou věc.