Každoroční plesání se odbývá vždy v nějakém duchu a tématu, tentokrát jeho pořadatelé v čele s populárním kolínským kadeřníkem Milanem Mazůrkou zvolili nastávající kulaté výročí vzniku republiky.

Příchozí, kteří často zvolili coby kostýmní doplněk čelenku, cigaretovou špičku či boa, tak kromě obligátní skleničky alkoholu vítaly kolínské baráčnice chlebem a solí, zacvičili sokolové nejen z Kolína ale i z Poděbrad, dorazili legionáři a především osobně prezident Tomáš Garrigue Masaryk, perfektně ztělesněný kolínským výtvarníkem Jiřím Novákem a namaskovaný samotným kadeřníkem a bývalým televizním maskérem Mazůrkou.

Stylové bylo i předtančení malých mažoretek ze skupiny Kolíňáček vedených Jarmilou Pavlíčkovou, jejich starší kolegyně ze skupiny Srdíčko už pak zvolily moderní variantu doprovodu, stejně jako Taneční klub Kocour Modroočko nebo taneční pár Štěpán Fiala a Alena Cézová, kteří zatančili bachatu.

S tímto bálem je neodmyslitelně spojena pánská taneční skupina Rasputin, která na každém ročníku přichází s novou choreografií, tentokrát se ohlédla za svojí desetiletou existencí a předvedla plejádu svých kostýmů i choreografií.

Ve velkém sále bavila čáslavská kapela B – Dance Band Kamila Havelky, v komorním sále skupina BTK, v restauraci trio Elka a před salónky Combo 2, jehož dnes už bývalý zpěvák Ivo Svatoš, čerstvý držitel ceny Osobnost města Kolína, dostal v úvodu bálu od pořadatelů dárek k nedávným devadesátým narozeninám. „Hrál a zpíval na našem plese od jeho úplných začátků a je s ním neodmyslitelně spjatý,“ pronesl pořadatel Milan Mazůrka.

Tradičně nechyběla ani bohatá tombola, ochutnávka výrobků jednoho z místních řeznictví či půlnoční vystoupení kolínské písničkářky Sabiny Uxové, celý večer moderovali manželé Ledvinovi.

Finanční výtěžek pořadatelé každoročně věnují potřebným, tentokrát podpoří kolínskou nemocnici a její záchrannou službu.