Poděbradští v úvodu bálu promítli cestovatelskou pozvánku do Brazílie, předvedli zajímavé předtančení, ale už oblečeni v plesových róbách, a hned nastupovali na šerpování z rukou třídní profesorky Lady Suchanové – Marešové.

Moderátor večera Honza Váňa, sám absolvent této školy, každého maturanta v několika přečtených větách charakterizoval, někteří si na červený koberec přizvali spolužáky, aby si s nimi připili, zatančili nebo se jimi nechali odnést na ramenou, jiní si na vzájemný souboj oblékli boxerské rukavice či předvedli své gymnastické umění, to když si jedna ze studentek sundala lodičky a v plesových šatech si lehla na zem, aby na rukách zdvihla spolužačku.

Po tradičním přípitku, společném fotografování a chytání házených mincí do několika plachet, zábavu rozproudila kapela Inkognito Band.

Až teprve potom společné roky studia s humorem zrekapitulovali Valentina Roudnická a Luboš Lang a opravdové latinsko- americké tance zatančili členové tanečního klubu Fis z Benátek nad Jizerou včetně maturujícího Adama Míchala, který choreografii dal i se svojí maturitní šerpou.

Půlnoční překvapení začalo dávno před půlnocí, a to společným dynamickým tancem ve stejných blyštivých dámských šatech a trenýrkách pánů a samozřejmě v brazilských rytmech. Zbytek večera pak bavil DJ Vopálka.