Než došlo na tyto tance, pobavily zaplněný sál členky taneční skupiny Domino Cheerleaders uchvacující diváky akrobatickými prvky ve svém vystoupení.

Pak už předvedli v havajských kostýmech své předtančení studenti, což se prolnulo s choreografiemi několika skupin Tanečního klubu Kocoura Modroočka, nakonec jeho vedoucí Jolana Burešová pomohla i s nácvikem hlavního studentského tance. Ten byl na skladbu Ananas, na kterou tančili nejen rodiče, ale spíše prarodiče maturantů, nazpívali jej totiž Eva Martinová a Karel Duda s tanečním orchestrem Mirka Foreta už v roce 1958.

Maturitní ples studentů obchodní akademie v Kolíně. | Video: Zdeněk Hejduk

Ondřej Cikán z Rock Rádia v roli moderátora pak už pozval na červený koberec všechny přítomné studenty, o každém přečetl jeho stručnou charakteristiku a pozval je k převzetí šerpy z rukou třídního učitele Františka Soukupa. Nechyběly u toho konfety, tance, cvičení, přípitky i vášnivé polibky od milenců maturantek.

Ještě před tím promluvil ředitel školy Dušan Zahrádka, který připomněl prokletí této generace, a to fakt, že se poznávali s vyučujícími i spolužáky coby maskovaní rouškami z důvodu opatření proti covidové epidemii.

O plesovou zábavu se starala kapela Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou, nechyběla tombola i tradiční půlnoční překvapení, po němž všichni spěchali na after party do Starých lázní.