Než se toto video promítlo, v předprogramu zatančili členové Tanečního klubu Kocour Modroočko choreografii sportovního klání mezi tanečnicemi a fotbalisty a duo Eva a Denisa pak break dance. Pak už následovalo předtančení maturantů.

Než se hlavní protagonisté hodili do gala, už téměř tradiční bike show předvedl několikanásobný mistr v tomto sportu Martin Šimůnek, který přeskočil na kole i čtyři ležící dobrovolníky, zatančila Simona Dejmková i skupina Freaks Crew, jejímiž členkami byly i Eva a Denisa z úvodu bálu.

Pak už následoval tradiční nástup, proslov studentů i ředitelky školy Daniely Křepelkové a několik minut slávy na rozprostřeném červeném koberci, na jehož konci z rukou třídní profesorky Evy Svítilové a ředitelky Daniely Křepelkové všichni budoucí maturanti převzali šerpu a květinu na zápěstí, dva mužští zástupci pak alkoholovou mini lahvičku.

Nejen k následujícímu tanečnímu sólu s pedagogy a rodiči, ale po celý večer, pak vyhrávala kapela Echo 91. Nechybělo ani tradiční půlnoční překvapení v režii samotných maturantů.