Již tradičně uvede Středočeský kraj v letních měsících sérii hudebních i divadelních představení v atraktivních lokalitách napříč krajem. Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václav Švenda připomněl, že kromě oblíbených tradičních představení je pro letošní rok připravena také řada novinek.

„K úspěšnému opernímu představení Rusalka přidáváme další Dvořákovu operu Čert a Káča, a kde jinde než samozřejmě znovu v atraktivní lokalitě nádherného parku u Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Další novinkou je také například divadelní představení Válka s mloky, které v autentickém prostředí Památníku Karla Čapka uvede příbramské divadlo A. Dvořáka. Tradičně úspěšná divadelní představení Divadla bez zábradlí chystá také Regionální muzeum v Jílovém u Prahy,“ sdělil a poznamenal, že řada speciálních představení je připravena rovněž pro dětské diváky.

close Program Středočeského kulturního léta info Zdroj: Středočeský kraj zoom_in Program Středočeského kulturního léta

„Filmové fanoušky pro změnu potěší varianty letního kina v úchvatných prostorách hradních nádvoří či zahrad. A nezapomínáme samozřejmě ani na milovníky dechovky, kteří se mohou těšit na vystoupení oblíbené skupiny Krajanka,“ doplnil

Právě vystoupení Krajanky bude jedním z bodů Středočeského kulturního léta na Kolínsku. Posluchači se mohou těšit na 10. srpen, kdy soubor zahraje ve skanzenu Kouřimi. Na 25. srpna pak bude připraven program v Památníku tří odbojů na Mašínově statku v Lošanech.

Program Středočeského kulturního léta na Kolínsku

10. 8. 2024

Krajanka

Muzeum lidových staveb

Kouřim

25. 8. 2024

Mašínův den

Mašínův statek - Památník tří odbojů

Lošany