Na koncertní šňůru pojmenovanou Sex, pivo a rock’n’roll si přizval spřízněnou kapelu Komunál a poslední dubnovou sobotu se zastavili v kolínském městském společenském domě. Vše fungovalo na minutu přesně podle předem připraveného časového harmonogramu. Nejdříve si přišli na své lovci autogramů, to když muzikanti obou skupin i s jejich frontmany zasedli ke stolu a podepisovali plakáty, fotografie i hudební nosiče.

Společné turné kapel Komunál a Protheus se s velkým úspěchem uvedlo v kolínském společenském domě | Video: Zdeněk Hejduk

Dvacet minut po dvacáté hodině pak spadla obří plachta s názvem kapely i přezdívkou zpěváka Prothea. Zaplněný sál si hned od první písničky notoval s frontmanem, který několik skladeb zazpíval v jeho typickém klobouku na hlavě. Ve výborném zvuku a muzikantském výkonu se prošel oběma svými deskami, takže zazněly pochopitelně obě titulní písně Nepřestávej snít i Závislosti. Stejně jako vyznání Proth je zpět nebo Ženy, ženy ženy, nechybělo ani bubenické sólo Dominika Reissause či vokální výpomoc členů Komunálu. Ti nastoupili po krátké pauze skladbou Chycenej v sítích. Fanoušci si ale sborově zpívali i prověřené hity jako Jedenáct hodin do útoku, Volnej pád, Tulák a král a především Děvka a Hrobník.

Velkolepé finále nastalo v závěru, kdy skladby Zapalte nás, Múzy a Jsme pořád tady zahráli a zazpívali muzikanti obou kapel i oba zpěváci Luboš Suchánek s Janem Protheem Macků.

Po posledním akordu se fanoušci s muzikanty sešli ještě u baru při neformálních setkáních. Největší koncert jara v kolínském městském společenském domě se rozhodně vydařil.